Skocz do zawartości

Ciąża krewetki


girzol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu kupiłem 5 szt krewetek tak właściwie spontanicznie nawet nie znam gatunku i dziś zaglądam do akwa a tam jedna jest w ciąży mnóstwo jajeczek w odwłoku. Niestety nie wiem co małe krewetki jedzą. Akwarium ma 25l w środku filtr wew. czy przypadkiem nie zassie młodych? Oprócz krewetek w akwarium żyje glonojad i otosek czy odłowić te ryby aby nie zjadły młodych krewetek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh 4 odpowiedzi krytyki, a nie wystarczyło by odpowiedzieć na pytanie ?

Młode krewetki jedzą to samo co ich rodzice, nie musisz ich dokarmiać. Profilaktycznie możesz nałożyć coś na filtr aby nie wciągnął maluchów. Krewetki po "wykluciu" są bardzo małe jeżeli twój zbrojnik jest duży to proponował bym go odłowić, co było by też pożyteczne dla niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A czy na ten filtr można dać jakąś cienką siateczkę (jak można to podajcie ile otwory mają milimetrów i z czego ją zrobiliście, gdzie dostaliście) :?:

Np. zwykła gaza, jest dostępna w każdej aptece(taka jaką rany się obkłada, ale musi być jałowa)

 

Czy na wszelki wypadek maluchów nie dać do innego akwa bez żadnych zwierząt bo mogłyby je pożreć :?:

Jak masz mało zarośnięte aq(chodzi o rośliny) to możesz małe tam dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ja na wpusty filtrów nakąłdam gąbki akwarystyczne.

 

Nie no muszę to zobaczyć! Jak na filtr wewnętrzny naciągnąłeś gąbkę? Możesz zrobić zdjęcie?

 

Co do Twoich ryb to myślę, że jak napotkają świeżo wylęgniętą krewetkę to nię nie pogardzą

Nie wydaje mi się żeby zbrojnik czy otosek zainteresowali się krewetkami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z poprzednikiem że może zjeść ale nie będzie się za nią uganiać ;) Często widać jak zbrojnik zjada padlinę. Mimo ze ryba typowo roślinożerna też musi se dostarczyć trochu białka a skorupiaki czy owady to mają jej więcej niż np. wołowina :D Jak trafi pyskiem na krewetkę to nią nie pogardzi mimo że mogą po nim se latać bo za nią nie będzie polował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie stosuję filtrów wewnętrznych w obudowie a tylko wykorzystujeich trubinki wraz z rurką zasysajacą i naniej jest gąbka.Inna sprawa, iż tak smao postępuję z kaskadami tzn. na rurkę zasysajacą naciągam gąbki. Gąbki ogólnie są dośc korzystne w krewetkariach ponieważ stanowią chętnie odwiedzany przez krewetki "stół".

Co do ryb i krewetek to uważam, iż każda ryba jest w stanie zjesć młodziutkie krewetki. Dorosłe krewetki dośc czesto sa napastowane przez rybki agresywne lub bardzo żywotne (np. brzanki sumatrzańskie) dodatkowo należy zwuażyć, iż krewetki przechodzą wylinkę i w krótkim okresie po zrzuceniu pancerzyka są miękkie, wtedy są narażone na ataki ryb. Jeśli zapewnisz odpowiednią ilość kryjówek na ten okres nie ma porblemu ale jeśli krewetka nie ma sięgdzie ukryć to może zostaćpokarmem ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...