Skocz do zawartości

żałobniczki czy ramirezki?


darkris104
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium 50 l i: 3 kiryski lamparcie (chcę jeszcze dokupić 2), 13 neonek Innesa i 3 bojowniki syjamskie (samczyk i 2 samiczki). Zastanawiam się bo chcę jeszcze dokupić kilka rybek pływających w górnej części akwarium - myślałem o 5 ale nie wiem czy żałobniczki czy pielęgniczki Ramireza? A może coś zupełnie innego? Co byście mi doradzili??? Jedni piszą, że pielęgniczki żyją w małych stadkach inni, że tylko parami. Na zdjęciach ramirezki są ładne a jak byłem w sklepie to jaieś takie nijakie. Pomoże mi ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co tak szczerze to ja bym więcej rybek tam nie pchała już (opróczy tych kirysków)

 

Ewentualnie otoski możesz kupić :)

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź, ale słyszałem, że te otoski to podobnie jak kiryski trzymają się dnia czy więc nie będzie ich tam za dużo? A jeśli już te otoski to ile ich kupić? To są ryby stadne?

 

ja bym więcej dokupił tych kirysów jeszcze ze 3

 

 

Dzięki za odpowiedź! No fajnie, ale to wszystko na dnie a co w górnej warstwie akwarium?

 

może harem gupika?

 

Daj spokój! Wyrosłem z gupików w podstawówce czyli wiele, wlele lat temu. Szukam czegoś innego do zapełnienia "góry" akwarium. Masz coś innego ciekawego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak jano napisał otoski nie zachowują się jak kiryski

 

szyby, korzenie, rośliny - to ich "rewir"

 

kiryski natomiast - cały czas dno typowe rybki denne

W moim akwa nie widziałam ich jeszcze buszujących na dnie

No, dzięki za kiryski - otoski = przekonaliście mnie kupię z 5, ale wciąż nie wiem co z górną warstwą wody: jeśli nie żałobniczki czy remirezki to co???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja już choduję rybki od dawna:) mam teraz akwarium 96l i mam mniej rybek od Ciebie... Nie możesz tak poprostu dokupować rybek jeśli Ci się podobają a nie pomyślałeś może co będzie gdy one wszystkie porosną...

 

No chyba że już duże kupiłeś co byłoby wielkim błędem! Żałobniczkiosobiście mam w swoim akwarium jeszcze małe;)

 

Ogólnie mi się bardzo dobrze sprawują oprócz niezgody z jedną rybka - bojownikiem niestety... Musiałam go wyłowic kiedy obgryzł nieładnie jedną z jej płetw.

 

Ja bym ogólnie Ci doradziła jedno nie kupować już więcej niż 3 rybek... Bo one muszą mieć troche swobody a jak Ci wszystko porośnie to nie będzie już miejsca i wtedy się będzieś zastanawiał ( jak ja kiedyś ) co zrobić z niektórymi rybami:( Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...