Skocz do zawartości

[63L]Po remoncie.


Marcin_Gniezno
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak: brzanki i jeden samiec Kakadu poszły do sklepu- razem 9 rybek; w zamian wziąłem 9 szt. razbory klinowej i to co się dzieje w baniaku to szał:D razborki szaleją, składają ikrę na microzorium a pielęgniczki są obżarte :twisted: ikrą. Wiem, że razborek jest za dużo, ale nie spuszczę ich w ubikacji. Za jakiś czas 8 szt. pójdzie do kuzyna bo teraz baniak dojrzewa.Krewetki zrzucają skorupki czy jak to tam się zwie. Roślinek też dojdzie, coś gęstego i wysokiego na prawy tył za skałkę, skałka będzie obłożona mchem, najprawdopodobniej Phoenix Moss. Coś mchu na korzeń( może Phoenix Christmas) i planuję jeszcze jakąś roślinkę na przód, niewysoką ale w miarę gęstą.

post-2106-13685159169997_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wreszcie zakupiłem testy do wody. Testy są firmy Tropical- tylko te były w sklepie. Wyniki śa raczej złe:

No3- 40-80

No2 0-0,5

GH 150(8.0)-300(17.0)

KH 300(17.0)

PH 7,8- 8,4 ze wskazaniem na ten wyższy wynik.

 

Napiszcie co ewentualnie zrobić aby poprawić wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualka. Dziś były prace renowacyjne w moim baniaku. Wszystko wywalone i od nowa poukładane. Z najważniejszych, to została usunięta fototapeta. Podłoże Tetraplant + bazalt na wierzchu. Dziś doszły roślinki od 3promile. Zostało microzorium i kryptokoryna ze starych roślin. Niestety zapomniałem kupić wodę demineralizowaną, więc dolewka do pełna dopiero jutro.

Obsada to:

- parka Kakadu- jedna z samic padła :(

- 3x razbora klinowa- padło 15 szt :(

- 3x otosek

- 5x krewecie Ammano.

Rybki padły po tym, jak wymieniłem brzanki sumatrzańskie na razborki klinowe. Podejrzewam, że dostałem chore i wytrzymały najsilniejsze. Niestety, zauważyłem że pozostała trójka razborek ma bardzo grube brzuchy. Czy jest to powód do zmartwienia? Ogólnie widzę, że czują się dobrze. Pływają po całym akwa, szczególnie w środkowej jego części. Co do kakadu to samiec zrobił się agresywniejszy po ubytku jednej samiczki. Ammano trzymają się świetnie, rosną jak na drożdżach.

Karmię rybki ochotką mrożoną oraz płatkami Supervit Tropicala.

Z moich obserwacji, razborki to sprytne stworzonka. Jak nie mogą pobrać ochotki z dna, to drażnią samca kakadu który pilnuje żarcia. Wtedy on ze wściekłością je odgania siłą rzeczy wzburzając wodę w miejscu gdzie leżą ochotki- dzięki temu larwy podnoszą się z dna i razborki mają obiad:D.

Zakupiłem również Easycarbo z firmy Easylife. Doradźcie co mam jeszcze dokupić z nawozów. I prosiłbym o sugestie jakie rybki mógłbym dołożyć do tych co już są. Chciałbym Razborę Galaxy, ale u mnie jest nie do zdobycia.

Dokładam fotkę, chociaż niezbyt wyraźna bo ryby już spać idą i nie chciałem włączać światła dodatkowego.

post-2106-1368515938789_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich zmianach i dosadzeniu nowych roślin, pojawił się z nimi problem. Zaczynają żółknąć i obumierać. Podłoże to Tetra plant complete substrat przykryte ok 2-3 cm ciemnego bazaltu. Do tego daję ok 1 ml Easycarbo z Easylife'a. Temperatura wody 25-26 stopni. Co do kryptokoryny(zdj. 2), to pojawiają się dziurki w liściach i liście padają, choć jak narazie ta z lewej wypuściła wszystkie nowe liście i narazie jest ok, to ta z prawej zaczyna znów obumierać.

Parametry wody, po wymianie i odmuleniu, dolana woda to demineralka ok. 10% całości

NO3 -20

NO2 -0

GH -8,0

KH 10-17

ph 7,8-8,4- za dużo:(

Niestety roślinki wyglądają tak:

post-2106-13685159394204_thumb.jpg

post-2106-13685159394566_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmię rybki ochotką mrożoną oraz płatkami Supervit Tropicala.

Radziłabym nie szaleć z ochotką...

 

Doradźcie co mam jeszcze dokupić z nawozów.

Nawóz zawierający makro i mikroelementy. Sama używam TPN+ i rośliny rosną pięknie.

I prosiłbym o sugestie jakie rybki mógłbym dołożyć do tych co już są.

Dokup znów razbory, żeby było pełne stadko, to samo z otoskami, powinno być 6szt. Na temat Kakadu są różne teorie, jedni mówią, że 60l to za mało inni, że ok....więc albo oddaj samca i kup parkę Pielęgnicy Ramireza, albo zostań przy Kakadu i dokup samice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę się przekonać, żeby kupić razborki... Pomyślę nad nimi.Jeżeli kupię stadko innych ryb, to razborki będą miały gdzie zamieszkać. Co do kakadu to na 100% zostają, jest 1+1 więc dokupię samiczkę, ale muszę zrobić jeszcze jakąś kryjówkę. Oczywiście kupię też jakiś nawóz, ale zastanawiało mnie kiedy zacząć podawać. Podłoże tetry jest nowe, więc na razie bogate w składniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odczepię się od Ciebie bo czasami nie wiesz co piszesz :roll:

Obojętnie czy AUTOR tego chce czy TY proponujesz to zmienianie co chwila obsady zbiornika jest NIEODPOWIEDZIALNE. Bo kupując ryby drogi autorze trzeba było się dowiedzieć, że razbora klinowa to nie takie hop siup. Jeżeli nie potrafimy się zająć jakimś gatunkiem to po prostu wybieramy dla nas prostszy, a nie kombinujemy po fakcie. Tyle w tym temacie.

 

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokój dzieciaki. Co do obsady, to została zmieniona. Jak już napisałem, razborki mają inny domek, poszły do kuzyna który ma ich ze 30 i duże akwa, chyba 240L, więc będzie im na pewno lepiej w nowym akwa niż w moim gdzie były by we 3. Nowe rybki to stadko Neonków czerwonych w ilości 10 szt. Są troszkę zestresowane bo siedzą narazie tylko w jednym kącie akwarium. Ale powoli zaczynają wypływać na "szesze" wody. Mam też małe pytanie: czy ma ktoś troszkę pistii lub innej roślinki na powierzchnię wody, chętnie kupię:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...