Skocz do zawartości

[54] (2 strona)


casti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym przedstawić moje akwarium, prosił bym o opinie i porady a także o łagodne spostrzeżenia, co do mojego baniaczka z powodu iż jest to moje pierwsze akwarium.

 

Filtracja: Złożone dwa filtry w jeden- Sera 350l/h i stary filtr Aqua szut.

 

Oświetlenie:

1x 15w

1x 8w

 

Obsada:

10 neonow inessa

1+1 Pielęgnica ramireza

Herem Gupika

 

 

 

Rośliny:

Powiem szczerzę nie pamiętam nazw, ale postaram się to jak najszybciej uzupełnić

Wyższego punktu niema, ponieważ jeszcze nie znalazłem korzenia, który by mnie zainteresował.

 

Nawożenie roślin:

Kulki gliniano-torfowe

Multimineral

Ferro-Aktiv

 

Teraz parę fotek

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niooo proszę :) Ujawniasz się ;p No ta ja powiem tak :]

 

Akwa bardzo ładnie się zapowiada ale ...

 

1. Masz rozstrzelone rośliny na wszystkie strony ;p Postaraj się je powsadzać w kępy ;) Uwierz mi ;p to sprawi duuużo lepszy efekt :)

2. Te dwa kamyczki, po prawo. Są ładne, komponują się z całością ale ja bym ci polecił za nimi wsadzić blyxe ;p

3. Co do korzonka. Hmmm ... ja, osobiście proponuję przymocować do niego mech stringy moss ;p ładnie pójdzie do góry, tworząc ciekawy efekt :D (wiem wiem, jeszcze go nie ma :] )

4. To wszystko, dziękuję za uwagę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wg mnie, za gruby żwir. Pomiędzy nim będzie zbierać się pokarm i odchody.

odchody będą zbierać się zawsze;)ale rzeczywiście drobniejszy lepiej by się prezentował...

co do akwa to troszkę pustawo,ale jak zarośnie będzie całkiem całkiem:) brakuje mi pierwszego planu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że na przytwierdzenie mchu nie żałowałeś żyłki:) ja starałem się użyć jak najmniej, ale strasznie ciężko mi to szło i teraz powoli mech zaczyna sie wydostawać spod nitki.

Ogólnie akwarium mi się podoba, poczekajmy trochę aż zarośnie, wtedy napewno będzie dużo lepsze:)

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ciekawe akwa. Ale korzeń w tej pozycji lepiej wyglądałby całkiem z prawej strony (zamiast bacop albo za nimi).

Jak ma tak sterczeć w tym miejscu, zobacz czy na leżąco nie będzie ciekawiej. Teraz odciąga wzrok od reszty baniaka.

Lewa strona jak się rozrośnie będzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej na wstępie chciałbym podziękować takim osobą jak: TDC dzięki niemu sporo się nauczyłem, dużo rozwiązał moich problemów i chyba zawsze mogę na niego liczyć. I dla Waskiera (z innego forum) "mikołaja" który podarował mi wielkie ilości rośli.

Tak króciutko ode mnie akwarystyką zajmuję się od 3 lat (pierw skromne 25l>54l (wiele wzlotów i upadków) ;)

Oki więc zaczynajmy:

Szkło: 54l 60x30x30

Oświetlenie: Belka DIY (14w 6000k, 15w 10000k i w zapasie nie używana 8w)

Filtracja: FZN2

Podłoże: chronologicznie- węgiel aktywny>ziemia>kulki glina torf>żwir rzeczny 1-3mm

Fauna: 8x neon inessa, 3 gupiki (samiec + 2 samice) i ok 20szt narybku, I była też parka kakadu ale samiczka tylko się została, samiec podczas restartu w mniejszym akwa nie wytrzymał ;(

Flora Limnofila bezszypułkowa/aromatica, eleocharis parvula, rotala green, microsorium pteropus, duży heniek i gdzies tam 2 małe sadzonki małego henia, didiplis (tak mi się zdaje ;p) Heteranthera zosterifolia, nurzaniec, bacopa odmiana czerwona i zielona, lotos (czerwony lub tygrysi)

Nawozy: CO2 24h (z bimbrowni), i tak w środę akwarium stuknie 3 tygodnie i powolutku chciałbym wprowadzać pmdd (+ jeżeli będą braki fosforu i azotu) oraz potas. Mam male pytanko dziennie się dawkuje potas ? czy tygodniowo, pytam ponieważ miałem styczność jedynie z poteasem z zoologa.

I fotki cóż szału niema, ale staram się aby wyglądało to coraz lepiej.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...