Skocz do zawartości

2 gatunki


Maksymilian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz tam hodować same kirysy i otosy to ok, ale jak ma coś jeszcze w toni pływać to nie powinieneś.

 

Kirysków nie można mieszać ze względów wypisanych wcześniej, jak już koniecznie chcesz mieć różniące się kirysy możesz kupić 3 spiżowe i 3 spiżowe odmiany albino.

 

A otos, jak i reszta zbrojnikowatych to ryby typowo denne. To że siedzą na szybach nie czyni ich rybami wolno pływającymi w toni wodnej, w naturalnym środowisku gdzie nie ma szyb siedzą sobie w dolnych partiach wody, dlatego są to ryby denne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w 55 l 9 szt kirysków to już tłok !

Mam 2 pstre i 4 spiżowe i jest ok. ale chce platki niebieskie a na spiżowe chce zamienić pstre , ale do zoologika nie oddam bo nie wiem czy kupiec ma odpowiednie wymagania , a znajmi nie mają warunków , a więc ten temat obala teorię , że 2 stada kirysków np. spiżowych i pstrych nie mogą być razem w ok. 50 l po 5 sztuk z gat. a chce mieć obsade :

1.

- 1xBojownik Wspaniały

- 6xNeonów Innesa

- 4xKiryski Pstre lub 3 Zmieniak Plamiste ( odmiana niebieska )

- 4xKiryski Spiżowe

- 3xAnatome Helena

 

A co za różnica czy będę miał 3 górnych piętrach czy 4 w dnie a jak niektórzy mają 15 neonów 1+2 bojka kiryski i otoski po 5 sztuk , to ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też , ale spróbuje zamienic się z koleżanka , bo ma dwa spiżowe , a nie ma tam dobrych warunów ma akwa ok. 80 l , a tam ok.4 gupik 1 zbrojnik 2 kirysy spiż. 1 danio ,a akwa jej wujka . A ja nie moge mieć 2 akwa , a rybki to moje jedyne zwierzątka które mogłem miec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do obsady to może być :

- 1x Bojownik Wspaniały

- 6x Neon Innesa

- 6x Kirysek Spiżowy

- 1+2 Zmieniak Plamisty ( odmiana niebieska )

- 3x Anatome Helena + potomstwo

 

Lub

 

- 1+2 Bojownik Wspaniały

- 6x Neon Innesa

- 6x Kirysek Spiżowy

- 3x Anatome Helena

 

Która lepsza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...