Skocz do zawartości

głośna muzyka a rybki


szyma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam... jeśli chodzi o rybki to wg mnie głośna muzyka nie wpływa na nie negatywnie. wnioskuje to głównie z obserwacji. muzyka gra a ryby normalnie pływają. nie wiem czy mogę to samo powiedzieć jeśli chodzi o akwarium... chociaż na szybie akwarium nie wyczuwam drgań to jednak wydaje mi się że naprawdę głośna muzyka z dużą ilością basu może wpłynąć negatywnie chociażby na klejenie szyb. ale to są tylko moje domysły. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOJE RYBY SA OSLUCHANE Z GLOSNA MUZYKA OD SAMEGO POCZATKU.WCZESNIEJ JAk mialem mniejszy zbiornik to subwoffer stal centralnie pod akwarium takze ryby mialy niezly pokaz bassu dzien w dzien i nic zlego sie nie dzialo.ale moze i cos w tym jest ze moze wplynac na klejenie szyb...ale jesli masz pozadne akwa to nie masz sie co martwic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, woda doskonale przenosi fale dźwiękowe... ale wg mnie szkło nie pomaga w przenoszeniu tych fal. dla przykładu, kiedy gra głośno muzyka i przyłożymy dłoń np. do jakiejś szafki to drgania są odczuwalne ale kiedy przyłożymy dłoń do szyby akwarium to nie wyczujemy żadnych drgań... przynajmniej ja nie wyczuwam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

woda przenosci fale dzwiekowe po powierzchni a nie w glab :D wlozcie keidys glowe pod wode i niech ktos cos do was mowi ciekawe czy uslyszycie :)

a co do wytrzymalosci akwarium wydajemi sie ze silikon jest na tyle elastyczny ze pochlonie sporo drgan a sama szyba na pewno nie traci wytrzymaloci od takich czestotliwosci nie pamietam juz ile ale zeby kruszyc szkolo to trzeba sporo powyzej 20khz

czytalem ze niby rybaszkom przeszkadzaja wibracje ale w koncu wszystkim przeszkadzaja i jakos z tym zyja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od kiedy mamy rybki mielismy jedna dosc huczna impreze. Mialam wyrzuty sumienia, bo mi znajomy powiedzial, ze rybki nie lubia halasu, rozgardiaszu i w ogole, ale nie mialam ich gdzie na ten czas przetransportowac wiec byly z nami. Nie zauwazylam zeby na nie to jakos wplynelo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...