Skocz do zawartości

[27l] Bojownikarium


TheDivineConspiracy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

trot Zmieniony aranżyk + miszmasz, którym nie za bardzo się chcę chwalić, ale postaram się to ugłaskać ;)

Socio Ziemia jest osłonięta żwirkiem. Dzięki. Najbardziej bajerancko wyglądają rośliny jak zaczynają wyłazić z akwa ;)

. Jak będziesz zakładał to akwa z samymi mchami to ładowanie ziemi tam nie ma sensu ;).

 

Podobnie jak i baniak 84l aktualki będą w połowie miesiąca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zmiany w akwarium sprowokowały do zmiany tematu z "[27l] LT Azja" na "[27l] Bojownikarium". Szczegóły na dole ;) na razie kilka fotek ;)

27.12.09 Uwielbiane przeze mnie przycinki :D bo jest co grzebać w akwa :D

Dołączona grafika

 

01.01.10 Robione Kaśki-Mei aparatem. Wyszło bardziej żółte, nie wiem być może dlatego że wychwyciło barwę świetlówek, a była to 4x8W-2700K, albo tak ona w tych swoich fotoszopach zamieszała. Stopniowo światełko zostało zmodyfikowane ;):lol::lol: kolejna fotka >>

Dołączona grafika

 

01.06.10 Chłopak daje wyraźe znaki że brak mu dziewuchy :(

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

17.01.10

Dołączona grafika

 

18.01.10 Dostawa roślinek i "instalacja" mchu na korzeniu zmusiła do zmiany aranżu :D

Dołączona grafika

 

Dodatkowe info nt. bojownika. Otóż złagodniał i daje krewetkom [w miarę] spokojnie pożyć :] robi tylko na nie czasami przyczajki ;) nie groźne dla nich :)

 

 

Stan na dzień dzisiejszy

Filtracja

Fan Filter 250l/h (będzie kaskadka jakaś;-) )

 

Flora

Cryptocoryna wendti Weinberg

Hygrophila: Corymbosa, polisperma

Wąkrotka białogłowa

Moss: java, flame

Sagitaria

Glossostigma

hmmm i chyba tyle x]

 

Fauna

1 x Bojownik Wspaniały

10 x Krewetka Babulti

 

Nawożenie

Makro , mikro, Easy Carbo

 

Technika CO2

Robim bimbro

 

Oświetlenie

pokolei od ostatniej

18W philips aquarelle (10000K)

8W philips aquarelle (10000K)

8W sylvania grolux (8500K)

8W ? (4000K)

 

Podłoże

Ziemia z dodatakiem torfu, na wierzch żwirek kwarcowy z piaskiem.(czyli tak jak było tak jest :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No i sobie wlazłem z kosiarą wczoraj i gruntowne porządki zrobiłem :)

 

11.02.10r.

Dołączona grafika

 

12.02.10r. - yyyy.... bo bojek nie miał już gdzie pływać

Dołączona grafika

 

Koszenie za mną teraz będzie kilka innych zabiegów pielęgnacyjnych typu rozmieszczenie mchu na korzeniu ;] i inne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie publikowani dotąd mieszkańcy "bojownikarium" (na prośbę kkbkm)

 

05.02.10r. ślimaki - przytulik, zatoczek, stułbia :D

Dołączona grafika

 

05.02.10r- rozdętka

Dołączona grafika

 

02.10r. - jeden z dodatkowych "filtrów" w akwa :)

Dołączona grafika

09.03.10r. - coś z aktualności /widok na lustro wody

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za znalezienie czasu na napisane postu i zamieszczenie zdjec specjalnie dla mnie.

Podoba mi sie ta stulbia musial bym sobie taka sprawic, to takie malenstwo myslalem ze to bedzie jakies wieksze stworzonko, ale i tak mi sie podoba.

a ten dotatkowy filtr to malza ??? widzialem u nas w zoologicznym babka miala 2 szt. ale nie bylem jakos przekonany...

po za tym bardzo mi sie podoba ta czerwona roslina wyrastajaca ponad lustro wody- masz moze takie zdjecie calego zbiornika jak to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za znalezienie czasu na napisane postu i zamieszczenie zdjec specjalnie dla mnie.

Podoba mi sie ta stulbia musial bym sobie taka sprawic, to takie malenstwo myslalem ze to bedzie jakies wieksze stworzonko, ale i tak mi sie podoba.

a ten dotatkowy filtr to malza ??? widzialem u nas w zoologicznym babka miala 2 szt. ale nie bylem jakos przekonany...

po za tym bardzo mi sie podoba ta czerwona roslina wyrastajaca ponad lustro wody- masz moze takie zdjecie calego zbiornika jak to wyglada.

Jutro zamieszczę kilka dodatkowych fotek całości i kilka wyraźniejszych zbliżeń :)

Zgadza się. Na trzeciej fotce jest małż, jedna z dwóch w tym akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tedek a ten pstryczek to jest częścią tła?? :D

 

Czy go schowasz jakoś???Bo jak nie to walnij go olejną na zielono chociaż :mrgreen:

hahaha :D Widać go tylko po większych przycinkach, więc proszę się od mojego pstryczka odpstryczyć :P

 

16.03.10r

Dołączona grafika

Widoczek ogólny zbliżeń nie ma na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no sąsiad podoba mi się ;) Moje ampułeczki też tu są ;) ??

Ampułeczki od Ciebie są u gupików;). Zastanawiam się nad zrobieniem specjalnego akwa dla nich [ampułek] ;).

Oj TDC... Podoba mi się to twoje akwarium z bojownikiem! :D Nawet nie wiesz, jak bardzo zmobilizowałeś mnie do tego, żeby się w końcu wziąć za mieszkanko mojego Bojusia :D

Super! I dzięki za inspirację :D

Hehehe słowa napędzające do działania również i mnie :)

no a mialo byc zdjecie zbiorniczka z wystajaca nadwodka i nie ma ;((( a ja tak czekam i czekam i czekam

Nadwódka ścięta jak widzisz. Wyrastająca jest stronkę wcześniej.;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

http://adam695.wrzuta.pl/film/6U02Z22xtPU/b2

 

To jest tylko to co było kilka dni temu. Bojek przeżywa teraz naprawdę wielką zatoczkową wściekłość. Żałuję tylko, że film dość szybko zakończyłem, bo chwilę po tym ślimak został spektakularnie strącony ogonem ryby :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...