Skocz do zawartości

[27l] Bojownikarium


TheDivineConspiracy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Filtracja

Fan Filter 250l/h

 

Parametry

ph ~6,5

GH > 14 st.d

KH ~ 6

 

NO2 - 0

NO3 - 5

 

Flora

Cryptocoryna wendti Weinberg

Hygrophila Corymbosa

 

Fauna

1 x Bojownik Wspaniały

5 x Krewetka Pinokio

 

Nawożenie

wstępnie tylko C

 

Technika CO2

brak

 

Oświetlenie

świetlówka kompaktowa philips (bodajże daylight) 23W

(planowana liniowa - 1T5x8W 6500K)

 

Podłoże

Ziemia z dodatakiem torfu, na wierzch żwirek kwarcowy z piaskiem.

 

Inne info dotyczące baniaka

:arrow: wstępnie żadnych grzałek nie montuje, dopóki obsada nie zawędruje do zbiornika ;)

:arrow: Zmętnienie wody to skutek obecności torfu w podłożu.

:arrow: To mój drugi Low-Tech, następny to będzie nie wiem w jakim typie jeszcze. Biotop?... hmm którąś z części Ameryk sobie wybiorę :D

 

Fotki

A) Tuż po założeniu (0,5h -1h funkcjonowania)

Dołączona grafika

 

B) Po pięciu dniach (fotka zrobiona przed chwilą).

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki za pierwsze komentarze :) zastanawiam się właśnie czy nowe świetlóweczki nie lepiej by się sprawdzały w postaci dwóch sztuk nieco wyżej zamontowane niż standardowo, żeby pozwolić nadwódce (hygrophila) wyrastać ponad lustro wody :]. Jutro idę po bojka, nie omieszkam się nim pochwalić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kryptokorynami nie przesadzajcie, bo są piękniejsze odmiany :], ale dzięki. LT wciąga jest kilka wielkich plusów które przemawiają "za" m.in. fakt że nie trzeba czekać aż akwa dojrzeje, przy mniejszym oświetlaniu niż w HT, rzadsze podmiany wody (ziemia neutralizuje szkodliwe związki; zachodza korzystne przemiany biologiczno chemiczne), tworzą się strefy beztlenowe;przy udziale bakterii ninfiltracyjnych i rozkładzie materii organicznej tworzone jest CO2, także o bimbro można zapomnieć i kilka innych plusów) słowem warto. Zaraz zapodam fotki nowych mieszkańców (i zedytuje pierwszy post). Miałem wczoraj iść po nie , ale przecież pracuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mój nad wyraz szaleńczy Bojek zgładził cały krewetkowy ród. Także zmiany w obsadzie, na chwilę obecną, zaopatrzyłem się więc w innych pochłaniaczy glonów, a mianowicie zakupiłem 5 ampularii. Nie wiem , mam wątpliwości czy ten szaleniec nie poodgryzał im różków :lol::lol: . Nigdy nikomu nie będę polecał bojka z krewetkami. Akwa po kilkakrotnej przycince. Jak Nadwódka wyrośnie ponad lustro wody zapodam kolejne fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę będę niesłowny i dodam kolejne fotki, ale to z tego względu, iż uważam że w akwa się tyle zmieniło, że czas jakoś to wszystko podsumować. ;)

 

fotka z 9.11.09. po podmianie, pierwszy dzień z nowym oświetleniem (świetlówka liniowa) ;) łatwo zauważyć można że tam gdzie światła mniej docierało (lewa strona ) rośliny słabiej rosły no i generalnie łodygi hygrofili po odlaniu wody się zrobiły bardziej wiotkie (od gimnastyki, hyhy , sori za krzywo zrobione zdjęcie)

 

Dołączona grafika

 

fotka z 10.11.09. po przycince

 

Dołączona grafika

 

Nie wiem te kryptocoryny też chyba zetnę , ale do samego podłoża ;p. Baniaczek trochę stracił na "optycznym przekłamaniu".

 

>>Zmiany<<

:arrow:oświetlenie

philips 18w 10000K (trochę wystaje poza długość akwa , ale doświetla mi roślinki doniczkowe, hehe )

:arrow:flora (dodana)

wgłębka

mech jawajski

:arrow:fauna obecna

1x Bojownik

5x ampularia

Xx nieliczne inne ślimaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

szczerze Tadziu to myślałem żę w inną stronę pójdzie ten baniaczek...

 

teraz wygląda trochę tak jakbyś rośliny z dużego wsadził to maluszka -

jak patrze to wygląda to tak

powietrze -> tafla szkła-> warstewka wody -> ściana wielkiego zielska. ...

 

pokombinuj może z innymi czytaj niższymi roślinami - te co masz cudnie się odbiły w porównaniu do tych badyli co mi kiedyś pokazałeś na gg ale teraz są aż za dorodne do takiego zbiorniczka

 

 

dont hejt mi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...