Skocz do zawartości

Nowe akwarium 54l


yuka66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, nowe akwarium i nasze pierwsze, filtr wewnetrzny EHEIM 2008, temperatura wody 25-26, pompka napowietrzajaca, oswietlenie 18W, woda twarda 26-28dH, pH 8.5, 10 roslin, podloze zwirek, stoi tydzien, czekamy az dojrzeje i szukamy, jaka obsada bedzie tu pasowac - platki, hellerki, gupisie chyba lubia twarda i zasadowa wode, i cos na dno, pomozcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbądź się dodatkowego napowietrzacza.

Filtr sobie sam poradzi, napowietrzacz bardziej wody nie nasyci tlenem a tylko będzie Ci "brzęczeć".

 

Oświetlenie, jak zmieściłeś świetlówkę 18Wat nad 54l?

I jaka świetlówka.

Światła przydało by się łącznie 30Wat, raz względy estetyczne, dwa można hodować znacznie więcej gatunków roślin niż przy 18W i rosną one lepiej.

 

Obsada.

Platki ok.

Mieczyki absolutnie nie, wymagają dużo większego akwarium.

Gupiki ok.

 

Co na dno. Żwir bazaltowy lub kwarcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dno.

 

-Kirysy - obojętnie jaki jeden gatunek - min 5 sztuk.

-Otosy - min 5 sztuk [najlepsi glonożercy w tym litrażu]

-Zbrojniki niebieskie, potocznie glonojady - w tym litrażu trzymać ich nie powinno się.

 

Co do żarówki, lub raczej świetlówki, muszę Cię poprawić na pewno nie masz 18Wat.

Długość świetlówek jest ściśle związana z mocą.

15 Wat = 45 cm

18 Wat = 60 cm

itd.

Więc masz 15Wat.

18Wat może być mocą statecznika ale nie zwiększa ona mocy świetlówki która tak czy siak będzie miała 15Wat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne akwarium i obsadziłem je żabienicami, kilkoma roślinami niskopiennymi (nie znam nazwy), dodałem średniej wielkości korzeń i łupinę orzecha kokosowego a z ryb: 3 kiryski lamparcie, 10 neonek Innesa, parkę bojowników syjamskich i zastanawiam się czy dołożyć 5 żałobniczek czy pielęgniczek Ramireza. Te pielęgniczki na zdjęciach wyglądają cudnie a w sklepie jakoś tak "bezpłciowo". Pochodzę popatrzę, ale mnie się ten dobór podoba: są ryby denne, neonki pływają raczej w środku zbiornika, bojowniki po kątach a została mi jeszcze przestrzeń na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz obniżanie ph gh/kh jest dosyć proste ;)

 

kupujesz wode demineralizowaną i póki rybek nie ma to podmieniasz ok 25l wody i mierzysz PH jeżeli będzie na poziomie 7 - 6,5 to wtedy masz duże pole do popisu co do obsady,

 

Oczywiście zero muszli w akwa i ceramiki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...