Jump to content

tło wewnętrzne


adamski1982
 Share

Recommended Posts

Jak zrobić samemu tło do swojego baniaczka??? Oto jest pytanie.

Po tym jak zakupiłem sobie akwarium narożne 350 litrowe postanowiłem, że muszę sobie sprawić tło strukturalne. Po udanym zakupie (jak myślałem) nadszedł czas na zamontowanie go w środku akwarium. Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt, iż przyglądając się swoim rybkom zobaczyłem , że za tłem też pływają moje okazy. Nie powiem ale wyprowadziło mnie z równowagi. Dźwiganie tej olbrzymiej pokrywy i próbowanie wyłowienia ich było nie lada wyczynem. Po zabezpieczeniu góry akwarium miałem spokój na pewien czas kiedy to nie zobaczyłem małego glonojada sunącego po szybie :). Oczywiście gdzie za tłem :/. Cała ta sytuacja przyczyniła się do tego, iż postanowiłem takie tło zrobić samemu tyle, że lepiej hehehe. Musiałem zrobić tło, które będzie efektowne a zarazem będzie dawało możliwość jego przyklejenia do szyby co zlikwiduje problem wpływania ryb za tło co ma miejsce w tłach zakupionych w sklepach zoologicznych.

Materiały jakich użyłem do skonstruowania swojego tła to: styropian o szerokości 2cm, silikon akwarystyczny zakupiony w castoramie ponieważ w sklepie zoologicznym jest drogi i w małych tubkach no i kamienie (łupek słoneczny chyba taka nazwa była zakupionych przeze mnie kamyczków). Ponieważ mam akwarium narożne o wymiarach 87x87x61 to też musiałem stworzyć dwie takie ściany. Nadrobiłem zabawę z dzieciństwa jeśli chodzi o układanie "klocków" hehehe. Cała konstrukcja zajęła mi około 5 dni. Po tym jak kamyczki przykleiłem do styropianu, pojawił się problem jak albo czym zalać szczeliny, które było widać na styropianie. Myślałem i myślałem i Eurekaaaaa. Potrzebowałem czegoś co nie będzie źle wpływać na parametry wody co jest niezmierne ważne jeżeli chodzi o nasze rybki :). W końcu wmyśliłem, że stopie świeczkę i zmieszam ją z małymi kamiennymi granulkami. Muszę przyznać, że pomysł był wyśmienity. Najlepsze co się okazało to to, że cała konstrukcja została dzięki tej czynności porządnie wzmocniona :).

Na całe tło zużyłem niecałe 25kg kamyczków bo tyle ich kupiłem za jedyne 10 zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Efekt mojej pracy możecie zobaczyć na zdjęciach. Mam nadzieję, że opisane przeze mnie czynności pomogą Wam w stworzeniu samemu własnego tła co daje dodatkową satysfakcję muszę przyznać.

Pozdrawiam

Adam

Link to comment
Share on other sites

No powiem, że jestem pod wrażeniem :shock: Bardzo ciekawe wykonanie. Ładnie się to prezentuje, choć osobiście dałbym troszkę większe kamyki.

Gratuluję pomysłu i wykonania!

Ja tez jestem pod wielkim wrazeniem , gratuluje wytrawalosci ale ja bym uzyl lupkow o wiekszym rozmiarze :):):):):):)
Link to comment
Share on other sites

brawo! Ładnie, schludnie, estetycznie. Można dokleić do tematu o tłach.

 

PS. Wyjmij tą roślinkę, która rośnie w prawym rogu zdjęcia, bo to Zielistka Sternberga (chlorophytum comosum). Wsadzisz do doniczki i postawisz na oknie to się z niej ucieszysz, w wodzie zgnije bardzo szybko, a jeszcze zasyfi baniak ;)

 

 

ahaed:doklejone;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Bardzo ładne tło. Zastanawiam się nad zrobieniem takiego tła, gdyż mam ten sam problem, a mianowicie wpływające rybki za tło :) Mam parę pytań. Styropian został do szyby przyklejony sylikonem? Wosk nie jest trujący dla ryb? I Gdzie takie kamienie mogła bym kupić?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Brawo za pomysł i wykonanie :)

A co do glonojadów wpływających za szybę. Miałem ten sam problem.

Zastanawiałem się co zrobić aby nie wpływały. Pomyślałem że może kryjówka im nie odpowiada więc wsadziłem kokosa i po ok tygodniu był spokój. :D

 

 

 

 

Akwa 100l

2 skalary

2 kosiarki

1 sum indyjski

2 sumiki

6 molinezji

6 platynek

5 gupików

1 węgorek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...