Skocz do zawartości

Który filtr lepszy?? HELP PLS


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam akwarium 240l profil i nie mogę się zdecydować jaki filtr mam wybrać do tego akwa. A pod uwagę biorę te 3 filtry:

 

1. AQUAEL UNIMAX 500 - http://allegro.pl/item761361389_filtr_z ... ratis.html

 

2. Tetra Tec EX 1200 - http://allegro.pl/item763298493_tetra_tec_ex_1200.html

 

3. JBL Cristalprofi e1500 - http://allegro.pl/item757581327_jbl_cri ... atisy.html

 

Który z tych filtrów jest najlepszy waszym zdaniem ? Ja myśle że ten 1 , widzialem kiedys sonde z firmami filtrow i najlepiej wypadl AquaEl później była Tetra a na trzecim był JBL.

 

Pomocy:(??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem do jbl nie ma problemu z czesciami zamiennymi (uszczelki, wirnik itp), posiada gwarancje 4 lata i jest naprawde dobry. ten model pociagnie wedlug producenta 600l akwarium :P

 

dodam ze od tej osoby z allegro kupilem jbl i jestem zadowolony.co prawda filtr dopiero co umiescilem w nowo zakladanym akwarium (360l) ale z tego co widze dobrze czysci i przede wszystkim jest naprawde cichy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecił 2.

Pozostałe są do większej pojemności, czyli mamy efekt pralki.

Mój kuzyn ma ten filtr i jest bardzo zadowolony.

Haha.

1.do max 500l

2.do max 500l

3.do max 600l

 

Więc teza o że do większej pojemności jest nieprawdziwa.

 

Do tego jaki efekt pralki przy filtrach nadających się spokojnie do 200 ?

Widziałeś kiedyś ten efekt przy takich filtrach i litrażu? Bo ja nie.

A nawet jeśli to filtr można przykręcić. Chyba się pomyliło komuś z filtrami wewnętrznymi.

 

Patrząc na suche dane, najważniejsze wydajność i pojemność filtracyjna, pierwszy wypada najlepiej. Nie wiem jak jest z awaryjnością ale inne filtry tego producenta sprawują się wyśmienicie.

Jak chodzi o dobre kubełki możesz zainteresować się eheimem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Według mnie to JBL, miałem tetrę 1200 i jakoś nie byłem specjalnie nią zachwycony. Co do pralki w akwa to wystarczy przykręcić filtr lub rozwiercić troszkę deszczownie. A czy za mocne ? To bym się spierał z tym :roll: . Wydajność filtrów jest mierzona bez wkładów, więc tak naprawdę nie jest tak kolorowo jak się wydaje z opisu ;) . Bierz jbl, chyba że dołożysz kilka pln to Eheima. Zapomnij o tetrze i aquaelu ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos w_ogole ma AQUAELa 500 ? Wie jak on sie sprawuje ? Ja czytalem recenzje AQUAEL UNIMAX 500 i była bardzo pozytywna.

I z opisów ma najlepsze parametry, a chyba to jest najważniejsze?? I jak mozecie to podajcie jakies przykłady czemu np. mam brac JBl'a a nie 2 inne?? A na eheima to nie mam tyle pieniążków:/

 

aha.. itak na marginesie to jak jbl moze byc do 600l a aquael do 500 jak ten drugi ma lepsze parametry?? Chyba producent troszke koloryzuje??

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha.. itak na marginesie to jak jbl moze byc do 600l a aquael do 500 jak ten drugi ma lepsze parametry?? Chyba producent troszke koloryzuje??

 

Producent podaje jałowe wartości. Pompa jest w stanie przelać ileś wody na godzinę bez zbytnich oporów. Jak dołożysz ileś wkładów filtracyjnych + brud to się okaże, że jego wydajność gwałtownie spada. Co do unimaxa nie miałem z nim styczności, ale produkty aquaela do mnie przemawiają. Kupiłem małe akwa 25l z aquaela to w nim już nie ma zwykłej żarówki, tylko kompakt :), jakość plastiku do np wromaka bez porównania. Sam filtr dołączony spokojnie wyrabia, więc wchodzi na rynek i to ostro. Coraz bardziej przereklamowana tetra z długoletnim doświadczeniem traci względem nowych firm jak aquaela czy JBL-a. Obie firmy trochę są już na rynku, ale to tetra jest marką rozpoznawaną na całym świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...