Skocz do zawartości

[54l] ogólne


mloda0802
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium (start kwiecień 2009):

Pojemność: 54 litry

Wymiary: 60x30x30cm

Filtracja: HAILEA HL-BT400

Oświetlenie: diversa T8 15W

Ogrzewanie: HAILEA CB-8300 50 W

 

Obsada:

1 x Bojownik

8 X Molinezja Ostrousta (5 samców, 3 samice)

3 X Mieczyk Hellera (2 samców, 1 samica)

2 x Gupik (samiec i samica)

2 x Zbojnik Złoty

7 x Neon Inessa

1 x Cierniooczek Myersa

1 x Kiryśnik Czarnoplamy

 

Rośliny:

Cryptocoryna becetti

Echinodorus Lena

Echinodorus major

Echinodorus Reiner's Felix

+ 2 rośliny których nie znam nazw

 

Dekoracje:

- korzeń

- kamienie

- tło

 

Plany:

- zmiana podłoża na czarne, tylko nie wiem jeszcze jakie byłoby odpowiednie

- obsada ryb pomniejszona co najmniej o molinezje, z dwóch wyszło 8 :/

- więcej roślin

 

Oczywiście wszystko w swoim czasie, jestem początkująca i na razie funduszy brak.

Pozdrawiam i czekam na szczere motywujące komentarze :)

PS. Przepraszam z góry za jakość zdjęć, nie jestem profesjonalistką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: Co to za obsada ?! Wybacz mi szczerość ale akwa słabiutkie ... mało roślin, fototapeta, filtr niezamaskowany, jasny żwirek ;/

 

1 x Bojownik OK

8 X Molinezja Ostrousta (5 samców, 3 samice) Nie nadaje się do litrażu, zbut dużo osobników

3 X Mieczyk Hellera (2 samców, 1 samica) Nie nadaje się do litrażu

2 x Gupik (samiec i samica) Powinien być harem

2 x Zbojnik Złoty nie nadaje się do litrażu

7 x Neon Inessa Ok możesz dokupić z 3 szt

1 x Cierniooczek Myersa Ryba stadna poza tym ok

1 x Kiryśnik Czarnoplamy Absolutnie nie do tego litrażu

 

Co do akwa. Jeśli nie masz możliwości dołożenia świetlówki to chociażby zmień ją na akwarystyczną, dla roślin. Dokup cryptocoryny i może żabienice. Możesz dać także jakieś mchy (np. jawajski ) Koniecznie zmień obsadę i tło. Zamaskuj cały sprzęt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi podoba się jasny żwirek i własnie taki mam w swoim akwarium. Ja kupowałam żwir kwarcowy o granulacji 1-3mm.

Fajnie wygladaja kepki trawek z przodu. Kup wiecej roslinek i schowaj za nimi filtr. Co do tła to przyznam rację, nie podobają mi sie tła z nadrukiem (dlatego sama jeszcze tła nie mam ;) ).

 

Tez jestem początkująca ale lektura forum i obejrzenie kilkudziesieciu baniaczków o zblizonym litrażu dało mi wiele do myslenia. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Akwa już wygląda lepiej ale ta fototapeta jest tragiczna,nie należę do osób które jak tylko zobaczą fototapetę krzyczą zmień ją,ale akurat ta jest brzydka i do niczego nie pasuje,ja bym tu widział tło błękitne ale takie to ciżko zdobyć.

Obsada

1 x Bojownik

3 X Mieczyk Hellera (2 samców, 1 samica)-zmień na zmienniaki plamiste(platki)ale 2samice i jednego samca.Pewnie i tak nie oddasz tych mieczyków,ale oddaj bynajmniej jednego samca ponieważ dwa w jednym,tak małym zbiorniku nie będą żyły w zgodzie i do miesiąca i tak jednego stracisz.

2 x Gupik (samiec i samica)-może być,ale dokupiłbym samicę żeby samczyk nie zamęczył jednej samiczki.

7 x Neon Inessa

1 x Cierniooczek Myersa-to nie wiem co to za ryba,więc tu ci nie doradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obsady to na razie nie ma możliwości zmiany(a przecież nie wyrzucę). Planuję pomniejszyć o molinezje i mieczyka samca. Reszta będzie musiała zostać. Tło również zmienię, bo również mi nie pasuje, no ale jest, bo jest. Roślinki oczywiście w swoim czasie(fundusze studenta ;)).

Do tomasz_mis

Zbiornik postawiony w kwietniu 2009, co tydzień regularne podmianki odstaną wodą(20%-30%). Woda wygląda na zdjęciach tak, bo zmieniłam żwir i jeszcze się nie wyklarowała, poza tym nie umiem zrobić dobrej jakości zdjęć nad czym pracuję. Tak więc nie rozumiem co masz na myśli mówiąc "wpuszczasz ryby do niedojrzałego zbiornika..." ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tomasz_mis

Zbiornik postawiony w kwietniu 2009, co tydzień regularne podmianki odstaną wodą(20%-30%). Woda wygląda na zdjęciach tak, bo zmieniłam żwir i jeszcze się nie wyklarowała, poza tym nie umiem zrobić dobrej jakości zdjęć nad czym pracuję. Tak więc nie rozumiem co masz na myśli mówiąc "wpuszczasz ryby do niedojrzałego zbiornika..." ?

chodzi mi o to,że na każdym zdjęciu woda jest mętna- stąd moje przypuszczenie... nie chodzi mi o podmiankę wody,ale o to czy po restartach, kiedy robiłaś zdjęcia woda była już "dojrzała"... jeśli tak, olej mojego posta;)

 

powodzenia,bo aranżacja druga dużo bardziej mi się podoba- wszystko idzie w lepszą stronę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwa już wygląda lepiej ale ta fototapeta jest tragiczna,nie należę do osób które jak tylko zobaczą fototapetę krzyczą zmień ją,ale akurat ta jest brzydka i do niczego nie pasuje,ja bym tu widział tło błękitne ale takie to ciżko zdobyć.

Wcale nie jest tak ciężko. Wystarczy mały spacerek do sklepu papierniczego, podejżewam, a nawet jestem święcie przekonana, że znajdziesz tam conajmniej 5 odcieni niebieskiego brystolu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja 3.12.09r.

 

Akwarium (start kwiecień 2009):

Pojemność: 54 litry

Wymiary: 60x30x30cm, profil

Filtracja: HAILEA HL-BT400

Oświetlenie: diversa T8 15W

Ogrzewanie: HAILEA CB-8300 50W

 

Obsada:

1 x Bojownik

7 X Molinezja Ostrousta (+ narybek)

2 X Mieczyk Hellera (+ 3 sztuki narybku)

1 x Gupik

2 x Zbrojnik Złoty

6 x Neon Inessa

1 x Cierniooczek Myersa

1 x Kiryśnik Czarnoplamy

 

Rośliny:

Cryptocoryne backettii

Echinodorus Lena

Echinodorus Major

Echinodorus Reiner's Felix

Sagittaria Subulata

Cryptocoryne aponogetifolia

Bacopa Lanigera

Hygrophila Polysperma

Bacopa Monnieri

Rotala Rotundifolia

Hygrophila Salicifolia

Lysimachia nummularia

Egeria Najas

Egeria Densa

Cabomba Caroliniana

Ludwigia Repens

Gymnocoronis Spilanthoides

Vallisneria Natans

Vallisneria Americana

Rotala sp. 'Nanjenshan

Pistia Stratiotes

Pelia

 

Rośliny (zakup przez internet) sadzone "na szybkiego", duża cześć w ogóle bez korzeni, teraz tylko czekać które przetrwają i się ukorzenią a które padną.

 

Dekoracje:

- korzeń(przymocowany nićmi do kamieni - już ponad miesiąc pod wodą i nie tonie)

 

Plany:

- obsada ryb pomniejszona co najmniej o molinezje

- dołożenie 15W

- zmiana tła na jednolite

 

Fotka co najmniej słaba, lepszej nie udało mi się zrobić. Woda jeszcze mętna po całej rewolucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aktualizacja 27.01.10r

 

Akwarium (start kwiecień 2009):

Pojemność: 54 litry

Wymiary: 60x30x30cm, profil

Filtracja: HAILEA HL-BT400

Oświetlenie: diversa T8 15W

Ogrzewanie: HAILEA CB-8300 50W

 

Obsada:

1 x Bojownik

2 x Zbrojnik Złoty

1 x Kiryśnik Czarnoplamy

2 X Mieczyk Hellera

10 x Gupik(5 samiczek, 5 samców)

 

Rośliny:

Cryptocoryne backettii

Echinodorus Lena

Echinodorus Major

Echinodorus Reiner's Felix

Sagittaria Subulata

Cryptocoryne aponogetifolia

Bacopa Langera

Hygrophila Polysperma

Bacopa Monnieri

Hygrophila Salicifolia

Egeria Densa

Cabomba Caroliniana

Gymnocoronis Spilanthoides

Vallisneria Natans

Vallisneria Americana

Rotala Nanjenshan

Pistia Stratiotes

Pelia

 

 

 

Dekoracje:

- korzeń (przymocowany nićmi do kamieni)

- tło czarne z worka

 

Akwarium atakowane jest przez glony, zdaje się że krasnorosty (czarne i czerwone) jak i nitki. Wcześniej planowałam wymianę, a nawet dołożenie światła, jednak w tym momencie nie ma to sensu. Roślinki biją w górę, szczególnie cabomba. Korzeń przymocowany nićmi do kamieni, gdyż nadal nie tonie, ostatnio nawet podjęłam powtórną próbę gotowania (4h)w solance, ale niewiele to dało. Tło zmieniłam na jednolite, jak i starałam się zamaskować sprzęt roślinami. Udało mi się pomniejszyć obsadę o molinezje i piskorka. Jeśli chodzi o 2 Zbojniki Złote i Kiryśnika Czarnoplamego to niestety są to ulubieńcy rodziny i prędzej by mnie spalili na stosie niż... No ale jeśli chodzi o Mieczyki Hallera to jak tylko uda mi się dogadać z Panem z zoo to ich nie będzie.

Docelowo obsada: 1 Bojownik, 2 Zbojniki Złote, 1 Kiryśnik Czarnoplamy, 10 neon inessa, i dalej: ? Gupiki i myślę jeszcze nad Otoskami (chciałabym żeby pomogły w sprawie glonów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Aktualizacja 13.08.10r

 

Akwarium (start kwiecień 2009):

Pojemność: 54 litry

Wymiary: 60x30x30cm, profil

Filtracja: HAILEA HL-BT400

Oświetlenie: Philips Aquarelle 15W 10000K + odbłyśnik

Ogrzewanie: HAILEA CB-8300 50W

 

Obsada:

1 x Bojownik

1 x Gupik

1 x Zbrojnik Złoty

1 x Kiryśnik Czarnoplamy

10 x Neon Inessa

 

 

Rośliny:

Cryptocoryne backettii

Echinodorus Lena

Echinodorus Major

Sagittaria Subulata

Cryptocoryne aponogetifolia

Egeria Densa

Java Moss

Pistia Stratiotes

Lemna Minor

 

 

 

Dekoracje:

- korzeń

- tło czarne z worka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...