Skocz do zawartości

jakie dać media do Fluval 305


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dobry wkład -sam używam.Wypełnij nim wszystkie koszyczki.

 

jak włożę do każdego koszyka to nie będę miał miejsca na inne media filtracyjne, więc raczej chyba mija się to z celem.

w jeden nie wystarczy??

Czym większe złoże biologiczne tym lepiej.Więc raczej nie mija się z celem.

Jakie inne media chcesz użyć w swoim filtrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amonia Remover i np. Green-X

Jak dla mnie to strata pieniędzy -amonia remover co miesiąc trzeba wymienić a green -x co trzy.

Ceramikę wystarczy przepłukać co kilka miesięcy i jest ok.

Na temat działania amonia remover i green-x to nie bedę się wypowiadał bo nie używałem ale zapewniam,że jak wypełnisz wszystkie trzy koszyczki ceramiką to będzie skutecznie filtrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego co sie orietoje ten wklad sluzy do wstepnej filtracji(pre-filtr). Wypelnienie calego kubelka tym wkladem mija sie z celem. Lepiej doluz ceramike do filtracji biologicznej.

 

ceramiki mam już dwa koszyki w tym filtrze... zastanawiam się co dać do tych dwóch na samym dole??

Pre-filtr mam rozumieć, że powinien być w dwóch pierwszych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam, a po co ci węgiel aktywny? Czyżbyś dopiero co zakończył leczenie rybek w głównym zbiorniku? Bo właśnie do tego on służy, potem już go nie używamy.

Właśnie się nad tym zastanawiałem dlaczego jest w standardowym zestawie do każdego filtra kubełkowego Fluval i za każdym razem jak kupujesz używany filtr to już jest węgiel aktywny a wyczytałem, że oprócz usuwania szkodliwych związków chemiczyn również usuwa organiczne jak i przebarwienia wody i woda z filtra wyplywa krystalicznie czysta. Niepoleca się go jak używasz nawozów do roślin a takowych nie używam i nie będę używał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...