Skocz do zawartości

Dziwny, pajęczynowaty grzyb - jak zwalczać?


Olka.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tutaj nowa więc nie zaznajomiłam się jeszcze z wieloma rzeczami, więc wybaczcie jak popełnię gafę... ;))

 

W moim akwarium ostatnio zauważyłam niepokojącego nowego lokatora - biały nalot na żwirku i ściankach... Tworzy on dziwne formacje - siec pająka i powiem, że od czasu pojawienia się tego dziadostwa moje ryby są osowiałe, woda (choć niedawno zmieniana) zaczyna śmierdzieć i zmienia kolor na brązowy (lub zielony;/)

Niepokoi mnie to bardzo, ponieważ akwarium mam już bodajże od 4 lat i nigdy nic takiego mnie nie spotkało - tylko pleśniawka i niesamowita plaga glonów i ślimaków rok temu...

 

Proszę o poradę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i obsada bardzo zła i do zmiany.

Te gatunki, ta ilość w tym akwarium raczej nie mają możliwości się rozwijać i być zdrowe.

 

Akwarium - 60l

Ryby:

2 mieczyki -> do oddania - wymagają 100l

4 gupiki

2 bocje -> do oddania o wiele za małe akwarium

4 molinezje -> do oddania patrz wyżej

10 neonków

3 kirysy -> ryba stadna 3 to nie stado

2 glonojady -> do oddania patrz wyżej

 

 

I rozwiązanie problemu białego nalotu [grzyb/pleśń]

viewtopic.php?f=7&t=3216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam także że dużo ryb mi pozdychało - najpierw apetyt traciły a później dziwnie jakby tyły i się zapadały w sobie ;(

 

Wcześniej stosowałam odkażacz do wody, skutkował w takich przypadkach jak np. pleśniawka, lecz teraz nic nie pomaga. Możliwe że ma to powiązanie z tym, że poprzednie choroby atakowały bezpośrednio ryby, a teraz grzyby osadziły się na każdej powierzchni akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...