Jump to content

zbrojnk niebieski


Recommended Posts

mam taki malutki problem i nie wiem co mam robić glonojad to jest zbrojnik niebieski ( samiec ) dziwnie się zachowuje schował się w takiej szczelinie w korzeniu i nie wychodzi z niej już 3 dni ( dzisiaj mija 3 dzień ) rano go wypłoszyłem myśląc że się tam zaklinował i nie potrafi wyjść ale po niespełna minucie znowu się tam schował. akwarium 112 L mam go z tymi samymi rybkami już ponad 4miesiące i żadna rybka go ani nie podgryza ani nie straszy można powiedzieć ze miedzy rybkami panuje idealna harmonia. Czy jest ktoś kto może mi to wyjaśnić ??

DZIEKUJE

Link to comment
Share on other sites

Jeśli masz też samicę, to być może złożyła ikrę którą samiec będzie się teraz opiekował. Do czasu wyklucia będzie siedział przy jajeczkach i płetwami wymuszał ruch wody żeby miały tlen. W czasie tym nic nie je i raczej nigdzie nie wychodzi. Jest to jak najbardziej naturalne.

Link to comment
Share on other sites

:D:D:D:D mam tez samice są już razem w akwarium jakieś 2 miesiące. no właśnie wystaje mu z tej szczelinki tylko tylnia płetwa i tak sie rusza, właśnie się bałem bo nic nie je myślałem na początku żeby wrzucić mu tam tabletkę ( pokarm ) ale skoro piszecie że to naturalne to zostawię go w spokoju.

 

Jeszcze raz Wam dziękuje za pomoc ;) jak będą malutkie zbrojniki to wstawię fotki ;)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli glonojady masz w tym akwarium co na fotkach,to na twoim miejscu jeśli chcesz mieć młode od glonojadów, to po złożeniu ikry przez samicę proponuję przenieść samca wraz z ikrą do innego zbiornika,bo skalary mogą się bardzo zainteresować narybkiem glonojada.Młode gdy zaczną wychodzić nie mają się gdzie schować,troszkę za mało roślin.Taka jest moja propozycja.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Samiec zbrojnika nie da sobie w kaszę dmuchać ;) . Odpowiednia ilość roślin oraz naturalnych ozdób i będzie wszytko ok ;) .Nie przesadzajcie w tymi kotnikami, jakaś mała selekcja naturalna tez musi być ;).Dosadź roślin i będzie ok ;) . Zamiast kotnika kup rośliny, będziesz i ty zadowolony i rybki ;)

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...