Skocz do zawartości

paletki w 220l


Sandrulka123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam akwarium 220L i chciałabym hodować paletki ale w tym celu musiałabym zmienić obsade... proszę o sugestie jakie ryby ewentualnie mogłyby pozostac a jakie trzeba by zmienic

 

obsada:

 

2x zbrojnik niebieski

8x gurami

2x wielkopłetw wpaniały

3x prętnik karłowaty

4x kiryski(2x panda 2x spiżowy)

4x brzanka rozowa

9x miedzik

2x węgorek

1x trzciniak

2x sum pictus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no juz ok 2 lat i ostatnio własnie wpadłam na pomysł z paletkami poniewaz bardzo spodobaly mi sie te rybki ale podobaja mi sie takze gurami które hoduje i chcialabym wiedziec czy ewentualnie moga byc razem bo napewno nie tylko z neonkami można je hodowac... a jezeli tak to czemu tylko z nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupa ;)

i trochę beczka prochu

 

Znaczy za dużo różnych gatunków, pomieszanych biotopowo i niektóre bardzo bardzo agresywne ;)

 

Z tego co jest powinnaś wybrać jakąś połowę o jak najbardziej zbliżonych potrzebach i temperamencie.

A i kirysy to ryba standa, powinno się trzymać min 5-6 sztuk danego gatunku. Więc albo zrezygnuj z jednego gatunku i dokup 4 drugiego, albo dokup po 4 do obu stadek ;)

Te sumy co masz o ile kojarzę mogą zjeść Ci reszte obsady jak będą głodne więc out ;)

Wielkopłetw i trzciniak też mogą być bardzo agresywne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak że raczej względem siebie rybki nie są raczej agresywne no tylko tych miedzików musze czasem dokupić bo ubywa ale z tym sie licze czasem kupuje kilka sztuk danio których też szybko ubywa no ale coś za coś a co do kiryskow to mam zamiar dokupic tylko za jakis czas bo sie przeprowadzam i niechce miec wiecej roboty z przeprowadzaniem ryb;) może powiem tak zamierzam hodowac gurami i z węgorków ani zbrojników tez nie zrezygnuje ktore waszym zdaniem inne rybki nie pasuja lub na jakie mogłabym je zamienic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...