Skocz do zawartości

Dużo ślimaków!!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Dziś proszę o pomoc w sprawie ślimaków.

Wieczorem pojawia ich się naprawdę dużo.Są te zwykłe i takie inne jak świderki.Co mam zrobic?Boję się o rośliny.

 

Akwa 54l,

podmiana 10l co sobotę,

gupiki,molinezje,danio,mieczyk,glonojad,bocja,kirysek(bocja i kirysek czekają na kolegów):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja bym się bał o obsadę zbiornika a nie o ślimaki :roll: .Na ślimaki kup helenkę oraz dodatkowo usuwaj je przy podmianie wody. Coś kiedyś słyszałem o wrzuceniu liścia sałaty na noc i rano,zaraz po zapaleniu światła go wyciągasz razem z ślimakami.Ale lepiej gdyby ktoś ten sposób potwierdził, bo mogę się mylić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na bocje zdecydowanie za male akwa:) ale proponuje zakupic helenke z czasem poradzi sobie ze slimakami jest bardzo ciekawa do obserwowania i zarazem robi za ozdobe w w akawrium:) slyszalem jeszcze o gotowanej marchewce ale nigdy tego nie praktykowalem wiec sie nie wypowiadam na ten temat.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bał o obsadę zbiornika a nie o ślimaki :roll: .Na ślimaki kup helenkę oraz dodatkowo usuwaj je przy podmianie wody. Coś kiedyś słyszałem o wrzuceniu liścia sałaty na noc i rano,zaraz po zapaleniu światła go wyciągasz razem z ślimakami.Ale lepiej gdyby ktoś ten sposób potwierdził, bo mogę się mylić ;)

Sprawdzałem :) Ślimaki nie były zbytnio zainteresowane ;p to samo z ogórkiem :] Piszcie pełne nazwy a nie ... helenka ;/ początkujący akwarysta nie poradzi sobie z taką nazwą ;) nic nie znajdzie ;p ślimak to anatome helena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do marchewki nie jestem przekonany czy jest skuteczna. Co prawda włożyłem ją by urozmaicić dietę otoskow, ale efekt jest taki ze ani rybki jej nie chcą ani ślimaki :P Wciągu dnia, czy z rana nie widziałem na niej żadnego ślimaka :D Optuje za helenkami, chyba coś u mnie robią bo zatoczków poza mikrusami nie widuje. Jedynie rozdetki się coś mnożą nieskrępowanie, mam nadzieje ze i na nie przyjdzie kolej trafić do menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...