Skocz do zawartości

200l zmiana obsady???


pantcho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zakladalem juz taki temat niestety ktos go usunąl. Mam pytanko planuje zmienic obsade mojego roslinniaczka, na_razie plywa w nim 3 samice akar pomaranczowych ,2 wlasnego chowu:) a samiec niestety odszedl.Co byscie doradzili??? Chcicałbym zostac przy tym samym biotopie< planuje lawice 50 neonow ,7 kiryskow panda na dno i 5 kosiarek co dodac, co ujac? Dzieki z gory za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pantcho, troszkę się nie dziwię, że usuwają Twoje tematy, bo są naszpikowane błędami ort. Do tego to co piszesz jest absurdem... roślinniak z akarami <-- kiepsko to widzę :/ Albo rośliny, albo akary + anubiasy i podobne wytrzymałością. 200l daje możliwość poszalenia. Ja bym dokupił 2 samce, poczekał, aż się dobierze jakaś para i ją ostatecznie zostawił. Do akar możesz spokojnie dać kosiarki i kiryski (może warto pokusić się o bocje? Nie koniecznie wspaniałe ;)) Jeżeli chcesz mieć stadko ładnych m a ł y c h rybek to nie sądzę by pożyły za długo, ale będą wspaniałym uzupełnieniem diety akar ;) Możesz zbrojniki jakieś sypnąć i nie koniecznie te najmniejsze ;) i ogólnie jakąś inną parę pielęgnik np miodowych, skośnopręgich, z marooni lub bardzo pięknych severum gold :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hipcio akary sa w tym akwa od pocztku, roslinki rosna jak najete a one sie ich nie czepiaja ale co do akar to ida do oddania bo chce calkiem zmienic obsade wiec dlatego mysle o jakis wiekszych lawicach malych rybek .Chodzi mi o calkowita zmiane obsady :mrgreen:

 

Mod: Widzisz jego nick i błędy robisz? Uznaję to za premedytację, a Tobie przyznaję ostrzeżenie. To już się robi nagminne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz neony, kiryski to proponuję biotop AP ;) Z kosiarek bym zrezygnował na rzecz otosków (kosiarki Azja, otoski AP). Dodatkowo otoski są o wiele pożyteczniejsze. Wolą glony niż roślinki. Ja mam 3 kosiarki i powiem, ze nie mam już pierzastych roślin, bacopy też nie mogę utrzymać, notorycznie podjadają moczarkę itd...

 

Moja propozycja obsady:

 

neon (obojętnie jaka odmiana) 30szt

mieczyk hellera 4szt

pielęgniczka ramireza 2+2

kirys panda 5szt

otosek 5szt

zbrojnik 1-2szt

 

PS. Mój nick jest z małej litery, więc jeżeli tylko za to zostało przyznane ostrzeżenie to można je cofnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz neony, kiryski to proponuję biotop AP ;) Z kosiarek bym zrezygnował na rzecz otosków (kosiarki Azja, otoski AP). Dodatkowo otoski są o wiele pożyteczniejsze. Wolą glony niż roślinki. Ja mam 3 kosiarki i powiem, ze nie mam już pierzastych roślin, bacopy też nie mogę utrzymać, notorycznie podjadają moczarkę itd...

 

Moja propozycja obsady:

 

neon (obojętnie jaka odmiana) 30szt

mieczyk hellera 4szt

pielęgniczka ramireza 2+2

kirys panda 5szt

otosek 5szt

zbrojnik 1-2szt

 

PS. Mój nick jest z małej litery, więc jeżeli tylko za to zostało przyznane ostrzeżenie to można je cofnąć.

a czy przypadkiem ramirezy nie dadza po bandzie neonom? no i miecze tez nie jestem pewny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neonom nic nie powinno się stać, ani tym bardziej mieczykom.

W sumie z mieczyków mógłbyś zrezygnować, ale raczej ze względu kompozycji i wyglądu niż przeciwwskazań, twój wybór - mieczyki jak Ci nie przypadają do gustu możesz zastąpić innymi żyworódkami [molki, gupiki, platki] ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o skalrach do tej obsady akwa 50cm wysoki oczywiscie mlode skalarki bo neony by nie wydolily

Więc tak.

 

Jak skalary, to bez ramirez.

No i dużo osób ma kłopoty z trzymaniem skalarów z neonami.

Nawet jeśli ich nie zjadają to neony nie czują się komfortowo.

hmmmmmmmmm no nie wiem sam co wybrac jedni mowia tak inni inaczej czytalem ze jak mlode sklaary beda chowane z neonami to git ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...