Skocz do zawartości

Choroba paletek


kasia1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 400litrowe akwarium a wnim takie ryby jak gurami , neony, miedziki , kosiarki , 7 glonojadów i 5 paletek no i właśnie z paletkami mam problem !!! Trzy paletki zmieniły kolor na czarny , ukrywają się , wypływają tylko na jedzenie i do tego mają nalot na sobie tak jakby powiesił ktoś na nich kawałki waty!!! Czy ktoś z Was wie może jaka to choroba i jak się ją leczy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie to Oodinoza..tez to miały moje paletki których juz nie mam..

Oodinoza:'. Ryby ciemnieją, chowają się, kładą na bok, czasami dziobkuja. Oddech jest powolny, lecz mimo to skrzela są bardzo mocno rozchylane. Ryby tracą apetyt, staja się niemrawe.'

Lek: Oodinopur firmy Sera.

Temp: wskazane 35*.

z leków ludzkich możesz na podać Tetracykline na receptę niestety ..z wodą mięszasz i wlewasz do akwa ( 1 dzień= 1 szklanka = 1 tabl.) ja podawałam i wyleczyłam paletki..woda się zrobi trochę mętna i trzeba bedzie podmieniać ..

jesli zauważysz poprawę to mimo wszystko podawaj jeszcze tydzien lek .

Powodzenia ;)

ps. Zastosuj się do poprzednich wskazówek i daj zdjęcia koniecznie ! bo mogę sie mylić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten problem :( Spotkałem się z nim tylko raz większość ryb (40szt) padło, ale 20 udało się uratować

 

Wyleczonym pomógł lek o nazwie flubendazol, tylko nie wiem jak to wpłynie na resztę obsady

 

 

Wyglądało to tak paletki były czarne pokryte białym nalotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...