Skocz do zawartości

Akwarium szkolne.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna dołączyłem do grupy prowadzącej akwarium 112l w szkole. Ostatnio spotkałem się z osobami, które przejęły opiekę nad zbiornikiem. Po zadaniu im wszelakich pytań doszedłem do wniosku że nie mają pojęcia na temat ryb akwariowych. Filtr leży wywalony na dnie i nikomu nie chce się go założyć bo jest ponoć niesprawny. Zauważyłem że to jakiś filtr wewnętrzny z Aquaela i zupełnie jest to za mały model do tej objętości. Mam do Was drodzy użytkownicy prośbę. Do dyspozycji jest zebrane około 60 zl. Proszę o jakąś wskazówkę na temat wybrania jakiegoś filtra najlepiej wewnętrznego (allegro). Oczywiście musi być w miarę bezawaryjny,efektywnie działający i ważne żeby miał miejsce na dodanie jakiś innych warstw filtracyjnych. Ten filtr wykorzystam jako biologiczny (obecny filtr czyścili w wodzie z kranu :shock: ) a ten obecny mniej sprawny jako mechaniczny. Proszę o pomoc w wyborze jakiegoś modelu bo nie mam dostatecznego doświadczenia w produktach i ich jakości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą kwotę mogę Ci polecić 2 filtry, które u mnie chodziły kiedyś i byłam z nich bardzo zadowolona. Pierwszy to:

 

http://www.allegro.pl/item762533341_aquael_turbofilter_650_super_cena.html

 

a drugi (wg mnie bezkonkurencyjny) to:

 

http://www.allegro.pl/item754921370_filtr_wewn_turbo_750_80_200l_gratis.html

 

z dodatkowym pojemnikiem na inny wkład np ceramikę:

 

http://www.allegro.pl/item754386414_pojemnik_filtrow_turbo_i_pomp_t_head_550_750.html

 

Każdy z tych 2 powyższych filtrów będzie dobrze filtrował wodę w 112 l jako jedyny filtr o ile ofc w akwarium nie będą straszyć 15 cm welon czy 20 cm brzanki rekinie i 30 cm zbrojniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam turbo 750 w 150l i muszę go czyścić raz na tydzień, ale tylko na tyle było mnie stać do pracy :( W domu kubełek czeka na uruchomienie :D) Jeżeli chodzi o czystość to się sprawdza. Najlepiej z dodatkowym koszem. Koszt niewielki, a radość wielka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi o takie coś chodziło :P Kupuje to na pewno. Można zrobić tak że w jednym koszyczku górnym będzie filtracja mechaniczna i tę gąbkę będę czyścić w wodzie z kranu a resztę (mam zamiar dodać dwa kosze) w razie potrzeby w wodzie spuszczonej z akwa. Za bardzo nie ma warunków do częstego czyszczenia filtrów a osoby które nie znają się na prowadzeniu nadal nie rozumieją idei czyszczenia wkładów w wodzie z akwa. No niestety :) Pójdę na jakiś kompromis, a zresztą w takich warunkach co tyg mycie w wodzie z akwa będzie obciążeniem. Także pytam czy nie ma problemu myć gąbki w wodzie z kranu ? Inne wkłady będą biologiczne tylko do mycie w akwariowej oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z podmianami tam jest problem. Nauczycielka chciała sobie kraby do drugiego akwa wrzucić :shock: Powiedziałem że drugie akwarium było by dobre na podmiany. To i tak jej się nie podoba, więc powiedziałem innym żeby zrobili z tego akwa podmienialnik wody. Nauczycielka się trochę wkurzyła ale co tam :D Mam takie pytanie może pójść z nią na kompromis i kupić do tego akwarium do pomieniania jakieś skorupiaki(żwir i rośliny tam są) No nie wiem zaproponujcie jakieś krewetki filtrujące albo jakiegoś raczka ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...