Jump to content

problem z woda niezbyt klarowna michal


maximax100
 Share

Recommended Posts

Sztuczne ozdoby i brak roślin na pewno nie wpływają na klarowność pozytywnie.

Podmiany ok.

 

Filtry 24/7, czyszczenie filtra w wodzie z podmian, podmiany na odstaną wodę, nie przekarmianie ryb, umiarkowana obsada ryb i woda nie ma prawa być nie klarowna ;)

 

Coś z wyżej wymienionych musi być nie tak, napisz więcej o akwarium.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

NIE !!!! Wewnętrzny czyścisz przy podmianie wody.Oczywiście myjesz go w wodzie z akwarium,którą masz z podmianki.A zewnętrzny myjesz raz na 2-3 miesiące. Wewnętrzny to filtr mechaniczny, a zewnętrzny pracuje u ciebie jako biologiczny.Daj normalne rośliny, sztuczne wyciąg. Akwarium potrzebuje równowagi.A sztuczne ozdoby jej nie zapewnią.Do klarownej wody potrzeba wielu parametrów, nie tylko dobrej filtracji.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Jeżeli ktoś biologiczny czyścił przy każdej podmiance wody, to nawet mechaniczny wypadałoby wypłukać w wodzie z akwa :roll: .Są wyjątki od mycia niektórych filtrów pod kranówką, ale w większości przypadków je pomijamy :roll: . Tutaj akurat nie jest to wskazane, a wręcz przeciwnie !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

To ja skorzystam z okazji i podlacze sie do tematu gdyz mam podobny dylemat. Posiadam akwarium 200l. Mam dwa filtry zew. Pierwszy JBL e900 tylko z gabkami (3 kosze,kazdy z inna granulacja gabek oryginalnych JBL),drugi Eihem 2213 i ten mam wypelniony na max. tylko ceramicznymi bialymi rureczkami. Zastanawiam sie tylko jak czyscic te filrty,ale mysle,ze ten JBL bede czyscil jak zwyczajny filtr zew. mechaniczny czyli co 3 - 4 miesiecy,a tego EIhem-a potraktuje jako biologiczny i lekko przeplukam raz na 10 - 12 miesiecy. Filtry bede czyscil oczywiscie w wodzie z akwarium. Wode podmieniam co 10- 14 dni. Dodam tylko,ze po dolozeniu tego biologicznego filtra,po dwoch tygoniach PO4 spadlo do zera,a NO3 na 15mg/l. Od dluzszego czasu mialem problem z tymi dwoma parametrami,a teraz sa w normie. Co sadzicie o takiej kombinacji?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...