Skocz do zawartości

problem z woda niezbyt klarowna michal


maximax100
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sztuczne ozdoby i brak roślin na pewno nie wpływają na klarowność pozytywnie.

Podmiany ok.

 

Filtry 24/7, czyszczenie filtra w wodzie z podmian, podmiany na odstaną wodę, nie przekarmianie ryb, umiarkowana obsada ryb i woda nie ma prawa być nie klarowna ;)

 

Coś z wyżej wymienionych musi być nie tak, napisz więcej o akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

NIE !!!! Wewnętrzny czyścisz przy podmianie wody.Oczywiście myjesz go w wodzie z akwarium,którą masz z podmianki.A zewnętrzny myjesz raz na 2-3 miesiące. Wewnętrzny to filtr mechaniczny, a zewnętrzny pracuje u ciebie jako biologiczny.Daj normalne rośliny, sztuczne wyciąg. Akwarium potrzebuje równowagi.A sztuczne ozdoby jej nie zapewnią.Do klarownej wody potrzeba wielu parametrów, nie tylko dobrej filtracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jeżeli ktoś biologiczny czyścił przy każdej podmiance wody, to nawet mechaniczny wypadałoby wypłukać w wodzie z akwa :roll: .Są wyjątki od mycia niektórych filtrów pod kranówką, ale w większości przypadków je pomijamy :roll: . Tutaj akurat nie jest to wskazane, a wręcz przeciwnie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To ja skorzystam z okazji i podlacze sie do tematu gdyz mam podobny dylemat. Posiadam akwarium 200l. Mam dwa filtry zew. Pierwszy JBL e900 tylko z gabkami (3 kosze,kazdy z inna granulacja gabek oryginalnych JBL),drugi Eihem 2213 i ten mam wypelniony na max. tylko ceramicznymi bialymi rureczkami. Zastanawiam sie tylko jak czyscic te filrty,ale mysle,ze ten JBL bede czyscil jak zwyczajny filtr zew. mechaniczny czyli co 3 - 4 miesiecy,a tego EIhem-a potraktuje jako biologiczny i lekko przeplukam raz na 10 - 12 miesiecy. Filtry bede czyscil oczywiscie w wodzie z akwarium. Wode podmieniam co 10- 14 dni. Dodam tylko,ze po dolozeniu tego biologicznego filtra,po dwoch tygoniach PO4 spadlo do zera,a NO3 na 15mg/l. Od dluzszego czasu mialem problem z tymi dwoma parametrami,a teraz sa w normie. Co sadzicie o takiej kombinacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...