Skocz do zawartości

Przycinanie cabomby


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja cabomba ladnie sie rozrosla ale jest juz tak duza ze kladzie sie (akwa 100l) czy moge ja przyciac np w polowie i sadzonke wsadzic znow do zwirku zeby rosla ? czy nie bardzo , aha i niektore zolkna mi od dolu czy to wina swiatla?

 

wspolczynnik swiatla mam 36/100 i specjalne zarowki dla roslin do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kabomba też gubiła igiełki nic nie dawało, zmiana oświetlenia, nawożenie nawet zmniejszyłem przepływ wody w filtrze bo podobno przy zbyt dużej "wirówce" traci ona te swoje igiełki ale nawet to nic nie dało i musiałem się jej pozbyć. Możesz spróbować ze zmniejszeniem przepływu, nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam filtr wewnetrzny a wiadomo jakie on robi zamieszanie , co prawda roslinki mam po przeciwnej stronie i staralem sie go ustawic tak aby bezposrednio na nie strumien wody nie byl skierowany juz na samym poczatku , ale widac cos jest nie tak , rosnie bardzo ladnie ale od dolu ginie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem cabombe aquatica i także miałem problem z żółknięciem igiełęk i gniciem od spodu... Na początku tworzyła piękny "busz" potem jej "igiełki" pływały po całym akwarium i nie wyglądało to zbyt estetycznie... Miałem oświetlenie 0,6/1L więc to pewnie było przyczyna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...