Skocz do zawartości

Pomocy! rybki po podmianie wody pływają tuż pod taflą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wczoraj robiłem podmianę wody w moim akwa 62 l. Podmieniłem około 15-20% wody, która odstała 24h. Wyczyściłem filtr w wodzie z podmiany i zamontowałem go ponownie w akwa. Wszystko zrobiłem około 21:00. Spać szedłem o 1:00 w nocy i wszystko było ok. Wstaje o godzinie 10:00 a wszystkie ryby pływają pod taflą (neonki, pielęgniczki kiryski) wygląda to na to, że nie mają powietrza. Ale przecież filtr chodzi dobrze bo słychać i czuć. Zaznaczam, że mam filtr "FILTR WEWNĘTRZNY BT 400 FIRMY HAILEA Z DESZCZOWNICĄ" to nic specjalnego, ale jak go czyściłem to faktycznie b ył wkład brudny, znaczy ze filtr działa. Poza tym przez 3 tygodnie nie było problemów.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam, że mam filtr "FILTR WEWNĘTRZNY BT 400 FIRMY HAILEA Z DESZCZOWNICĄ" to nic specjalnego, ale jak go czyściłem to faktycznie b ył wkład brudny

Mam nadzieje że nie czyściłeś w kranówce tylko w wodzie z podmian.

Jak poziom związków azotu miał wzrosnąć to przez to.

 

No i po co ta sól?

Nie wszystkie ryby lubią, zbrojniki wręcz zabija.

Rośliny też nie przepadają.

Nie widzę też u Ciebie ryb z wód słonawych...

A mogłeś dodatkowo sypnąć za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pływanie ryb pod powierzchnią wskazuje albo na brak tlenu w wodzie albo duży poziom amoniaku w każdym razie są wg mnie 2 opcje:

 

1. Może w nocy nie bylo prądu i filtr zaczął pracować dopiero przed 10.00 (brak powietrza)...

2. Duży poziom amoniaku ale to dziwne że przed podmianą wody było ok, możliwe że zaszkodziła im ta podmieniona woda.Tak czy inaczej musisz sprawdzić NO2 i NO3 jeśli wykluczysz brak prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr ma niby napowietrzać i dawać tlen?

 

Oczywiście, napisał przecież że ma go z deszczownią a o brzęczku nie ma ani słowa więc skąd niby ma być tlen jak nie z filtra.

A rośliny już tlenu nie produkują ? Mój baniak funkcjonuje już od dobrych kilku lat bez napowietrzania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że produkują. Ale chyba nie sądzisz że w przypadku @godsmack6 wszystkie roślinki nagle zastrajkowały i przestały produkować tlen :D

Mam dużo roślin w akwarium a mimo to przy braku prądu i gdy tafla wody nie faluje kirysy o wiele częściej wypływają zaczerpnąć powietrza dlatego wydaje mi się że na samych roślinkach ciężko jest o wystarczającą ilość tlenu w wodzie, ale może się mylę i pewnie zależy to jeszcze od obsady.

Niemniej jednak bez dodatkowych danych: obsada, parametry wody możemy sobie tak gdybać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że filtr wyczyściłem z wody z podmiany. Moje akwarium ma 62 litry, mam 6 neonków czerwonych parkę pielęgniczek agassiza, 2 otoski, 4 kiryski i jakieś 3 nie duże rybki które pływają jak neonki, ze sobą w trójkę bądź razem z neonkami. Prąd był, bo jakby nie było to byłoby to widać po zegarkach, że godzina inna. Niestety nie chcąc zabić ryb zdecydowałem się na ruch z solą....wróciłem teraz z pracy i wszystkie rybki są znów żwawe i pływają poza 1 neonkiem który wciąż krąży gdzieś pod taflą, ale przecież nie będę go uśmiercał :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra zrobiłem testy wody....PH w normie tzn kolo 7-7,5, twardosc wody dobra, NO3 git, test paskowy pokazał trochę zły test na NO2. Rybki pływały dobrze, teraz znów tak jakby szybciej oddychają. Filtr z deszczownicą chodzi 24/h podmiany wody są regularne co tydzień koło 20% wody....ryby po 5 dniach od podmiany tak na oko oddychają szybciej(w zasadzie to ruszają szybko buzią) macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem też wodę z kranu jaką mam i wode akwariową. Wyniki są bardzo podobne, jeśli nie takie same. Woda w akwa jest przeźroczysta, podniosłem do góry deszczownicę, co spowodowało troszkę większy prąd i więcej bąbelków na tafli. Rybki pływają normalnie tak jakby to troszkę pomogło. Póki co obserwuję bacznie akwa i wode do podmiany mam w pogotowiu.

 

tzn git wg instrukcji:P NO3 40 mg/l a NO2 2.0 mg/l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...