Skocz do zawartości

Straszny atak glonów,jak to ogarnąć?Pomóżcie proszę!


aga26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium od marca bieżącego roku. Około czerwca zaczęła się inwazja glonów! Na szybach – są zielone nitki. Na żwirku, roślinach , domku są brązowe i zielone nitki. Do tego większość moich roślin które kupiłam – zgniła ( były to rośliny nie wymagające, bardzo łatwe w hodowli np.: moczarka, wywłócznik). Z roślin, które pozostały to kilka zwartek, microsorium, gałęzatka i jakaś trawa, ale wyglądają bardzo marnie i słabo rosną.

Do nawożenia mam kulki glin- torf i od czasu do czasu leję taki nawóz, który kupiłam na allegro „Aqua Gainer”. Testy JBL pokazują bardzo wysoki poziom PO4 poza skalę, czyli ponad 1,8; natomiast poziom NO3 jest niski w granicy 5-10, czyli wygląda na to, że coś z cyklem azotowym jest nie tak.

Filtr mam wewnętrzny, gąbkowy Hailea B T400, oświetlenie 2 x 15 w ( świecę ok. 12 godz.), żwirek rzeczny barwiony.

Wodę podmieniam regularnie, co tydzień ok. 20%. Woda z filtra RO bez zanieczyszczeń.

Akwarium – 54 litry

Obsada:

 5 x otosek

 3 x prętnik karłowaty

 5 x kiryski

 7 x neonki innesa.

Podmieniałam wodę kilka razy około 50%, ale poziom PO4 nie zmienił się. Do wody wlewałam Nitrivec. Stosowałam tabletki na glony polecone w sklepie zoologicznym.- Algizit. Akwarium stoi daleko od okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę przyznać, że ładnie zapuszczone akwarium, ale z drugiej strony jak patrzyłem pierwszy raz z daleka, to myślałem, że mam do czynienia z akwarium Amano :o Gdyby zamiast glonu był mech to byłby wypas... no i podłoże mogło by nie być takie wściekło niebieskie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam filtr RO z mineralizatorem. Czasami mieszam wodę z filtra z wodą z kranu.

Jeżeli chodzi o żwirek (podobał mi się kolor :D ) ale nie wiem czy to jest dobre podłoże dla roślin? Może go zmienić ale najlepiej na jakie? I mam jeszcze jedno pytanko jak obniżyć poziom PO4? Nie wiem z czego jest taki wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...