Skocz do zawartości

54 litry


marioking
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wstępnie planowałem w obsadzie helenki(2x), amano(5x), otoski(4x) i bojownika. Mam już wszystko poza bojownikiem i tak się zastanawiam nad ewentualnymi alternatywami. Dotychczasowa obsada jest taka głownie praktyczna i nie wiem czy jeden bojownik wystarczy jako element ozdobny. Niestety nawet mimo braku grzałki temperatura po nocy nie spada poniżej 24stopni i to nawet gdy mam sama belkę oświetleniowa bez pokrywy, z pokrywa temperatura może mi się nawet utrzymywać na poziomie 27stopni. Myślałem o microrasborach galaxy, chociaż są trochę drogie i bym na nie poczekał, ale wyczytałem ze w temperaturach powyżej 24 stopni blakną wiec nie bardzo pasują. Co by jeszcze pasowało i nie jest jakieś specjalnie drogie/trudno dostępne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- pewnie utrzymuje ci się taka temperatura bo wysoką stałą temperaturę pokojową

 

edit

 

a co do ozdoby akwa to polecam suma szklistego widocznego na zdjęciu poniżej ale pamiętaj że musisz kupić kilka nie są one drogie mniej więcej 7,8 zł

 

Tez tak myślę, tylko przedstawiłem sprawę bo to istotny aspekt w doborze obsady. No wiesz, rybka która dorasta do 15cm i jeszcze trzeba minimum cztery do 54l akwarium???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak nie pomyślałem o tym dzięki za poprawkę trochę za małe akwa:)ale ja nie znam nic lepszego na zastępstwo musiałbyś poszukać he

Szukałem... tylko już wymiękam, bo co mi tylko wpadło w oko to zaraz akwa za małe, a to nie toleruje właśnie tych temperatur. Potrzebuje świeżej perspektywy.

 

mod: ortografia wrrrrrr.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tak ale marioking szuka ładnych rybek które mają małe wymagania co do litów akwarium i pasowały by do reszty obsady :) no i nie mogą być stadne bo chce 1

Pisał o stadzie galaxy więc nie wiem czy chce tylko jedną ;)

Jak stadne, neony? razbory?

Myślę że jak chodzi o efekt wizualny, z stadem neonów prezentowałby się świetnie.

Może pewna ilość zmienniaków?

Ilość form barwnych równie duża jak u gupika czy bojka, ładnie się prezentują.

Z bardziej pojedynczych a kolorowych...

Prętniki.

Ew. można kupić 2 samice bojka, ale zaznaczam że to zależałoby od charakteru wszystkich trzech ryb.

 

90% tego co będziesz mógł mieć w akwa zależy od charakteru tego bojownika, są takie które zabijają wszystko co się rusza, a są takie którym samce gupika nie przeszkadzają.

Powyżej 24 stopni żyje zdecydowana większość ryb tropikalnych.

Rada przy zakupie bojka, nie kupuj bojka z kuli ale z akwarium, najlepiej z innymi rybami, będzie na pewno łagodniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tak ale marioking szuka ładnych rybek które mają małe wymagania co do litów akwarium i pasowały by do reszty obsady :) no i nie mogą być stadne bo chce 1

Niekoniecznie jedna, moze byc jak najbardziej stadna. Tylko wlasnie by pasowaly jej warunki no i byla prezentacyjna :)

 

Wpadł mi w oko Zwinnik jarzeniec, tylko nie moge znalezc konretow czy 54l by im nie przeszkadzaly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę przeciwwskazań, dorastają do 4cm więc stadko jak najbardziej może być. Dodatkowo zamieszkują raczej niższe partie akwa, bojownik wyższe - ładnie by się komponowało.

 

Ale jest jedno ale.

Łatwo potrafią stracić ubarwienie jeśli w akwarium panują nie najlepsze warunki, no i nie wybarwiają się na innym podłożu niż czarne, tyle wyczytałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoże by pasowało, temperatury tez, tylko martwi mnie ze lubi ponoć ciemne akwaria a ja mam stosunkowo mocne oświetlenie(40W - 0,7W/L).

 

Zastanawiam się też nad Bystrzyk Amandy lub zwinnik Filigera, ewentualnie Modrook Gertrudy. Coś dziś wysypało się tych rybek, że już nie wiem co ja bym chciał :D Moza znacie jakieś czynniki elieminujace o których nie doczytalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe pamiętaj o najważniejszym czynniku eliminującym czyli brakach w sklepach ;)

 

Z tego co widzę w 90% sklepów jest to samo,czyli podstawy.

Rzadsze i mniej popularne gatunki trudno zdobyć, aczkolwiek zdarzają się wyjątki.

 

Krytyczne spojrzenie hmm :roll:

Ja bym wybrał platki ze względu na łatwość kupna i wymogi, a niektóre bywają prześliczne [patrz linki niżej].

No ale za naprawdę ładnymi okazami trzeba się nachodzić jak za rzadszymi gatunkami innych ryb...

 

http://www.tropicalfishintl.com/platy.htm

http://img17.imageshack.us/img17/3668/fishplatty.jpg

http://img42.imageshack.us/content.php? ... ia=mupload

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwaliłem wybór na siostrzenice :D Chciała złotych rybek to wybór padł na bystrzki amandy(10x zameldowano) no i plus bojownik. Teraz poradźcie mi jaki pokarm tym bystrzyka kupic? Bo jak widzę ta ścianę setki pokarmów to mnie zimny pot zalewa, proszę o konkretne nazwy, a nie "kazdy/platkowy". Przynajmniej z bojownikiem nie ma problemu, jest kilka sygnowanch i nie musze sobie głowy łamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem tyle że trzeba im dawać drobną karmę lub małe żywe z suchych to polecam Tropical-Ichtio Vit są jej rożne rodzaje zwykła wysoko proteinowa jajeczna roślinna itp. ja zrobiłem tak że z każdego rodzaju kupiłem po jednej saszetce wsypałem do większego pojemnika i wymieszałem i to podaje moim rybko bo ta karma zwiera wszystko co potrzebują :) polecam ten sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ichtio-vity, ovo-vit, bio-vit... podstawowe najtańsze, każdy z nich ma [nawet w tropicalu] odpowiedniki o wyższej zawartości witamin i większej wartości odżywczej.

Pokarmy nie są drogie i można spokojnie brać te z wyższej półki, różnice - widać.

 

Jak szukasz pokarmów tropicala poczytaj:

http://www.tropical.com.pl/

 

"linie standardową" sobie możesz odpuścić, bardziej opłaca się te lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...