Skocz do zawartości

KORZENIE DO AKWA


Rekomendowane odpowiedzi

owszem można kombinować z żywymi korzeniami ale zawsze jest możliwość wpuszczenia do wody garbników i innego świństwa jest to bardzo czasochłonne.

Dla początkujących polecam węgiel drzewny (brunatny ale taki który jest bardzo zbity i nie za suchy mchy i inne roślinki efektownie wyglądają a jeszcze można robić jamki otworki i wiele innych pomysłów)

podstawa to wymoczenie węgla (suchy pęka na warstwy i nic z tego już nie będzie) wyszorowanie szczoteczką sparzenie z solą przez 10 minut (celem jest nie wypuszczanie barwnika do wody jest nie szkodliwy dla ryb ).

 

Korzenie nie polecam żywych i suszonych itp, dlatego że zawsze będą gnić może nie widocznym miejscu ale w środku (sól blokuje gnicie ale po jakimś czasie się wypłucze)

ja zawsze robiłem tak-

rzeka staw potoki a nawet rowy podstawa woda w zbiornikach jest przez cały rok (szukajcie żereni bobra tam korzeni jest ful)

jak już znalazłem tego czego szukałem odcinałem korzeń (martwy i czuć ze nasączony jest wodą waga) piłką do drewna czy metalu sprawdzałem środek jeżeli był nasączony wodą i nie pachniał brzydko to go brałem . reszta: gotowanie sól itp jest już podana.

 

podstawowe wizualne wady które świadczą o tym że korzeń gnije:

-pojawia się "galaretka'' nie zawsze na całości

-zapach śmierdzący

- zaczyna odpadać po kawału.

tu nic nie zrobimy szkoda czasu i ryb do wywalenia

 

 

A zapomniałem jeżeli macie możliwość posiadania naturalnej gliny to możecie sobie zrobić jaskinie korzenie itp a wypiekać gline możecie w piekarniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mieć korzeń dębu porządnie go wysuszyć (tak ze 2 miesiące) i wsadzić na około 2 tygodnie do wody solonej lub do kranówy. Jak już nie będzie wypływać wsadzamy go do akwarium a woda w akwarium wręcz będzie go konserwować (ale tylko pod warunkiem że przedtem został dobrze wysuszony).

 

Do leszczcyc jaki miałeś korzeń bo wierzyć mi się nie chce że gnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej tego to ja nie wiem jaki był korzeń z rzeki był widocznie był za świerzy tak jak pisałem jak woda opada to szukam sobie czegoś ciekawego odcinam i sprawdzam jak się nadaje to zostaje a jak nie to nie ale jak wiecie jak sprawdzić na 100% czy będzie dobry to dajcie znać (wiercenie odpada nie sprawdza się )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak można wsadzać do akwarium coś czego nie zna się miejsca pochodzenia, a jeżeli chodzi o tą świeżość korzenia to korzeń nie może być za świeży. Jeżeli korzeń jest jeszcze jak by to ująć "żywy" to suszy się go przez ok.2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisze ci po kroku skąd biore korzenie ciekawe interesujące i różne z których można robic cuda akwarystyczne

 

Wybieram sie nad rzeke jak woda opadnie szukam ciekawych korzeni lub powalonych drzew odcinam to co mnie zaciekawi a ile to jest w wodzie to tego to ja nie wiem (oczywiście nie biore z korą ) i niewiem czy drzewo jest zakonserwowane czy jeszcze nie A co do suszenia dzrewa to o tym nie słyszałem Garbniki z dębu są czarne i niewiem czy to jest dobry pomysł suszyć i moczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy garbniki wydzielane do wody przez korzen moga byc szkodliwe dla ryb, jesli zabarwienie nie zmienia widocznosci w akawarium? czy oprocz cisa sa drzewa, ktorych korzeni nalezy bezwzglednie unikac? mam korzen sosny znad morza, niejako naturalnie spreparowany i zastanawiam sie, czy warto w niego inwestowac czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej korzeń powinien być już namoczony (taki z naturalnych miejsc) jak z nad morza ale czy na pewno ileś czasu był w wodzie czy po włożeniu do akwa tonie jeśli tak to jest oki a jak nie to nie wiem czy warto w niego inwestować jak można fajny kupić za małe złotówki w sklepie akwa. Kożenie były już opisane poszukaj ale warto pytać zawsze coś się znajdzie dla siebie

Cze pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...