Jump to content

Recommended Posts

Jestem nowa i też od niedawna mam rybki u mnie w domu to raczej nikt o nich nie wie zbyt dużo mam dużo pytań a więc liczę na to że lubicie czytać ... Gdybym czegoś nie napisała to dopisze później w komie .

 

Mam rybki tj. gupiki rybki podobne do innesek ale one nie świecą i pomarańczową gurami ...

Rybki dostałam od wujka . Akwarium nie kulka ale takie małe zwykłe może na 20-30 l ...

Rybek mam około 20 ...

Ale ostatnio zaczęły mi zdychać ... Jakiś miech- dwa temu zdechły mi 3 a teraz znów 3 ... Nie były to stare ryby ... Nawet ostatnio zginął mi glonojad ale jak po później rozeznałam sprawę to okazało się że kot mi go zjadł a więc kupiłam nowego po 2 dniach on zdechł ... Nie wiem co się dzieje za małe akwarium (?) ... A teraz opisze wygląd rybek może to jakaś choroba i pomożecie .

Gurami - Ma duże czerwone oczy z czarną plamką w środku jest pomarańczowa i tak na brzuch lekko biała . Płetwy ma niezbyt "gęste".

To coś innesko podobne - małe bez białych przebarwień lecz z czarnymi oczyma (całymi) dziś jedna z tych rybek mi zdechła.

Gupiki- małe mają duże nadęte brzuszki i białe przebarwienia ...

 

Mam jeszcze inne ryby ale nie znam nazw ale każda ryba ma trochę białych przebarwień czarne oczy i są niespokojne ... Daje im wszystkim to samo jedzenie "TROPICAL" pokarm wysoko proteinowy a temp. akwarium to ok. 23-26 stopni.

Pływaja one po całym akwarium problemów z oddychaniem chyba nie mają ...

A więc to tyle narazie chciałam sie dowiedziec czy są chore jak tak to jak leczyc z góry dziękuje ...

 

Ps wiem że piszę się że rybki są śnięte ale tak mi wygodniej pisać :)

 

Mod: Proszę o zmianę tytułu na poprawny, opisujący w części problem.

Regulamin nagłówek -forum pkt.8. Tematy zatytułowane w sposób nieprecyzyjny, nieokreślający bliżej problemu będą usuwane.

Link to comment
Share on other sites

po pierwsze za małe akwa na gupiki, albo na jakiekolwiek rybki, a szczególnie gurami. rybek jest dwadzieścia i to dużych więc pozbądź się ich. do tego akwarium to tylko bojownik i ewentualnie krewetki. każdy na forum Ci tak napisze.

po drugie napisz jaki masz filtr i czy masz jakieś dodatkowe napowietrzanie bo akwa bez napowietrzania z obsadą 20 ryb to jak żołnierz bez karabinu

po trzecie myślę, że to pleśniawka skoro rybki są niespokojne i mają białe plamki na ciele

 

P.S. urozmaić dietę swoim rybkom. dieta urozmaicona i wzbogacona w różne składniki odżywcze to przepis na doskonałe zdrowie i odporność rybek. jeśli chcesz hodować żyworodne rybki pamiętaj by uwzględnić w ich diecie składniki roślinne.

Link to comment
Share on other sites

Pytanie podstawowe czy masz wogóle filtr w tym akwarium? Główny problem to przerybienie, wymień akwarium na większe albo oddaj część rybek. Jeśli tego nie zrobisz rybki będą chorowały. Przede wszystkim poczytaj o wymaganiach poszczególnych ryb w encyklopedii ryb na tej stronie. Neonki nie świecą ... Aha, zabezpiecz akwarium od góry albo sprzedaj kota ;)

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...