Skocz do zawartości

[58l] ogólne - moje pierwsze akwa - str 6!


firewoman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwa:

-58l 60x35(30)x33 panorama

-oświetlenie 15W

-filtracja Eheim 2008

-ogrzewanie Jager 50W

-obsada: 5 kirysków (1 trójpręgi, 3 pstre, 1 nieokreślony) + 1 Elliotti w kotniku (narybek)

-roślinność

 

Historia:

Dostałam od koleżanki baniaczek z obsadą pt sumik Pictus, para Eliotti po tarle + narybek i 2 rózne kiryski (1 trójpręgi, drugi nieokreślony). W swej niewiedzy dokupiłam im 3 kiryski pstre :niewiem: W ciągu tygodnia samiec zamęczył samicę a z narybku została tylko 1 mała rybka. Sum miał niezłą wyżerkę :)

W ciągu 1,5 tygodnia poczytałam i zmądrzałam na tyle, że w sobotę oddałam sumika i Elliotti i zrobiłam restart Akwarium...

 

dziś

Dołączona grafika

 

zieleń z lewej:

Dołączona grafika

 

przy grzałce żabienice

czy ta "paprotka" to nadwódka trójkwiatowa?

 

zieleń z prawej

Dołączona grafika

 

nie wiem co to za kwiecie przy filtrze? i nie wiem co to za trawka

 

i jeszcze raz widok na akwa

Dołączona grafika

 

tak było wcześniej (aranżacja koleżanki)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mam problem z inna lokalizacją zbiornika. Czy ciemne tło nie wystarczy?

 

światło takie jakie było w komplecie (to prezent więc nie marudzę), czy jest mozliwośc przebudowy pokrywy? w łatwy sposób?

 

A co mam zrobić z pielegnicą? Spuścic do WC? Dorosła oddałam a to jedyna jaka została mi z narybku... (resztę zjadł sum, którego tez oddałam) jak dorosnie tez oddam

 

kiryski postaram sie zunifikować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciemne tło z tyłu raczej nie zmniejszy ilości światła słonecznego które będzie docierało po bokach...

Albo obkleisz akwarium z 3ch stron [nie najlepszy pomysł], albo zasłonisz na stałe okna jak ma stać w tym miejscu...

Puki co to nie jest problem jak chodzi o glony ale za jakiś czas sama na pewno zmienisz lokalizacje ;)

 

 

Światło... zawsze stanardowe oświetlenie jest słabe [koszty], przerobienie... da się bez problemu, można się bawić w dokupywanie statecznika, oprawek, i ręczne podłączanie, możesz też kupić gotową oprawę świetlówkową, dać nową świetlówkę i podłączyć.

 

 

Pielęgnice może jakiś zoologiczny przyjmie.

Albo napisz w dziale giełda że masz do oddania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium przeszło reorganizację ;)

 

kamień wyleciał a na jego miejsce pojawił sie wiekszy korzeń na którym "posadziłam" anubiasa i mech jawajski. Do mniejszego korzenia też dodałam mech. Dosadziłam jeszcze niską trawkę z przodu.

 

Doszły rybki: 15 neonów czerwonych

parka ramrezek

3 piskorki

 

z "nie-rybek" 3 ampularie

 

jutro świeże zdjęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Skoro obiecałem ci tutaj pokrzyczeć to nie pozostaje nic innego jak tylko to zrobić :twisted:

Na początek poziom wody. Coś jest z nim nie tak, masz krzywo pokrywę albo całe akwarium. Sprawdź to!! Dolej troszkę wody, nie może być widać jej poziomu.Grzałkę połóż na dnie w poziomie, nic jej nie będzie.Filtr bardziej w lewo i posadź coś jeszcze przed nim, po prostu go bardziej ukryj, zasłon.Dalej to tło, myślałaś nad jakimś? Masz akwa w okolicy okna, więc możesz się spodziewać glonów.Zasłoń tłem chociaż tył zbiornika. To już w jakimś stopniu je osłoni. Daj jakieś jasne,proponuję białe.Połóż kawałek brystolu za akwa i sama zobaczysz jak to wygląda.Powinnaś dołożyć jedna świetlówkę ale to już wiesz. Roślinność jest oki oprócz trawki brazylijskiej, niestety przy tym świetle to marnie ją widzę.Ona ma dosyć duże wymagania. Skoro już pokrzyczałem to teraz i jakieś pochwały Ci się należą.Bardzo się cieszę,że jako początkująca z akwarystyka bierzesz do siebie wiele uwag.Czytasz i wprowadzasz odpowiednie korekty w zbiorniku.Widać to już po samym jego obecnym wyglądzie.Jest teraz naprawdę niebo a ziemia w porównaniu do jego stanu z dnia pierwszego.Widać, że wystrój też idzie w dobrą stronę. Jestem bardzo zadowolony z tego.Zamiast skałek idziesz w drewno, bardzo fajnie.Poszukaj jeszcze jakiegoś fikuśnego korzonka i go tam dołóż,tylko nie żaden klocek, poszukaj coś ciekawego,drobnego. I na niego też mech. Dosadź coś w prawym rogu zaraz przy szybie, troszkę tam pustawo.

Dobra starczy tego ;p . Trzymam kciuki za Ciebie i za zbiornik;). Nie zepsuj tego akwarium bo się pogniewam na Ciebie;p. Jest naprawdę ładne i idzie w dobrą stronę. Brawo za postępy jakie zrobiłaś!!! Znam Twoje początki z akwarystyką i widzę,że za niedługo nie raz nas jeszcze zaskoczysz ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

ciesze się, że baniaczek się podoba.

 

1. Niestety akwa stoi na solidnym stole a stół ma 2 nogi na terakocie i 2 nogi na panelach bo stoi w kuchnio-salonie. Nie mam pojęcia jak to zmienić :(

2. grzałkę przestawię

3. Filtr trochę odsunięty od ścianki akwarium bo tak ryby wolą ;) często tam sobie wpływają

4. Spróbuje z białym kartonem, może byc ciekawie... Akwa stoi pomiędzy dwoma oknami na tle ściany w kolorze ecru (czy jakoś tam) i tło czarne czy granatowe wyglądałoby niezbyt sensownie

5. Świetlówkę dołożę jak dojdzie grosiwo i podołam technicznie

 

 

Dzięki za komentarze :) i wsparcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie akwa może być widać ze idzie ku lepszemu, musisz dosadzić więcej roślin szybko rosnących bo za chwile będziesz miała atak glonów roślinę na środku przesadź na tył a z przodu posadź Sagittaria subulata

Dlaczego ? Ta roślinka świetnie się komponuje ;) Ja bym ją tylko delikatnie na tył przesunął :) z 2-4 cm ;p Sagittaria mogła by być ale ona rośnie naprawdę wysoka, w szczególności przy słabym oświetleniu ;p Filterek jednak przesuń do szyby. Rybom to na pewno nie zaszkodzi a estetyka akwarium na pewno się poprawi :] . Na przód wsadziłbym jakąś niską cryptocorynę np. cryptocoryne walkerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyciełam trochę zielsko z lewej i przy okazji przesunęłam korzeń z prawej do samej ściany akwa, kokos wbiłam pod lewy korzeń i zrobiło sie więcej miejsca na dnie. Przyciętą ludwigie posadziłam z tyłu koło filtra. Dodatkowo powiekszyłam otwór w kokosie bo wczesniejszy ryby olewały.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Parka ramirezek

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

ampularia

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

kirysek pstry

Dołączona grafika

 

amano

Dołączona grafika

 

jutro doleję wodę, jak zwykle zabrakło po odmulaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zmiany na wielki plus ;)

A świetlówkę można dodatkową łatwo bardzo dołożyć ;)

 

Ja właśnie w 45l miałam jedną 14W i chłopak mi dołożył drugą.

 

Masz świetny kokosek, na tył polecam jednak coś bardziej drobnego zamiast tej żabienicy z długimi liśćmi.

Może rogatek/moczarka/limnofila? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :)

 

kokosek własnoręcznie wykonany ;) otwory wykonane z uzyciem otwornicy czy piły sa jakies takie nienaturalne. A młoteczkiem elegancko ;)

 

No własnie ta żabienica średnio mi leży - spadek po poprzedniej włascicielce.

 

co do drugiej świetlówki to własnie chyba nie tak łatwo jak czytam, jakieś stateczniki - nie łapię się w prądzie. Możesz zapytać chłopaka jak to zrobił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to za kirysek?

Dołączona grafika

myślę że to Corydoras elegans , a co do baniaka , ładny podoba mi się , co do tła , wszyscy proponują to ja też , ja widzę tutaj brąz , grafitowy , lub spróbuj nawet z takim kawa z mlekiem .... zrób zdjęcie z każdym innym kolorem , pomożemy wybrać , ale pamiętaj , to Tobie ma się podobać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...