Skocz do zawartości

diody led


Dama
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co to znaczy tą samą funkcję? Jeśli chodzi o to żeby dawały światło, to tak :) Tylko, że Diody mają dużo węższy kąt świecenia, pasmo również. Do stałego oświetlania akwarium raczej się nie nadają. Możesz ich użyć jako oświetlenia nocnego, lub do stworzenia jakichś ciekawych efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na konkurencyjnym forum jest obszerny temat o LED-ach

 

Na diodach LED raczej niespecjalnie. Diody LED promieniują praktycznie jednym, określonym pasmem, a to dla roślinek nie wystarczy.

i od razu powiem że nie masz racji :twisted:

widziałem już kilka aqua na LED-ach (holenderskich) i rośliny wyglądały cudownie, powoli sam inwestuję w LED-y

LED-y to same zalety jedyny minus to jak na razie cena :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na konkurencyjnym forum jest obszerny temat o LED-ach

 

Na diodach LED raczej niespecjalnie. Diody LED promieniują praktycznie jednym, określonym pasmem, a to dla roślinek nie wystarczy.

i od razu powiem że nie masz racji :twisted:

widziałem już kilka aqua na LED-ach (holenderskich) i rośliny wyglądały cudownie, powoli sam inwestuję w LED-y

LED-y to same zalety jedyny minus to jak na razie cena :cry:

Hmm... powiedzmy, że zawęziłem odpowiedź do diod które można kupić po 0.5-1,5 zł za sztukę.

Wiem, że są też diody lepsze, mocniejsze, sprawniejsze, o szerszym paśmie i zróżnicowanej temperaturze barw (sam mam w użyciu diody o mocy 3W na sztukę, a widziałem w akcji takie co mają 10W :shock: ). Ale jakoś domniemałem, że pytający myślał raczej o tych szeroko dostępnych, tanich LEDach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...