Skocz do zawartości

POMOCY !!!!!!!!!!!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę mi pomóc.

Ciągle coś złego dzieje się z roślinami,mam te które potrzebują mało oświetlenia,a jednak coś jest nie tak.

Świeci się około 10-h,z 1-h przerwami,liście są dziwne,żółkną i brązowieją.Tworzą się dziury.

Doradźcie,co jest nie tak.

Akwarium 80x50x50

OBSADA:

6-bocja(różne)

4-zbrojniki niebieskie

2-platynki

10-gupików

8-kosiarek

12-kirysów(różne)

2-skalary

 

Podłoże:

Tetra Plantx3

żwirek

 

rośliny:

1-żabienica(z prawej straciła liście)

6-kryptokoryny

Właściwości wody:

PH-6.5

PO4-0.2-max 0.4

GH-16

KH-8

NO2-0

no3-15

 

oświetlenie:

 

1x18-aqua glo

2x18-sylvania

72diody-jako uzupełnienie

Oświetlenie jest sterowane zegarem czasowy

 

Filtr zewnętrzny-Aqua szut silenc-3

90cm wąż do natleniania,gdy jest zgaszone światło.

Filtr wewnętrzny FAN-3

 

Nawożenie:

Potasium

Plantamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony nalot to glony ,z tym światłem przez 12 godzin to bym raczej uważała ,bo będzie ich więcej u mnie tak było ,a te dziury to podobno brak żelaza .Ja usuwałam chore liście,dodawałam raz w tygodniu żelaza i po parę kropli nawozu z innymi pierwiastkami ,sprawdzałam stan wody no3,no2 itp.i udało mi się .Rośliny doszły do siebie ,ale z glonami było gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień tytuł na właściwy. A co z tym? Dlaczego tutaj nie chciałeś kontynuować tematu? viewtopic.php?f=5&t=10859. Regulamin, Forum pkt.12. Nie piszemy postów z wciśniętym klawiszem „caps lock”. Duże litery świadczą o krzyku, co nie jest tolerowane!

 

Pytałem o uzdatniacz, bo one wiążą metale ciężkie w tym żelazo (źródło: http://www.nyzio.com/artyk/glony_fosfor.htm) Brak żelaza =blade, żółtawe liście. Ale to już nie właściwie znaczenia. Ja już się trochę pogubiłem w tym jak prowadzisz akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...