Jump to content

Obsada 76


Recommended Posts

ja bym nie dawał bojka... Jest on ładny, ale będzie sprawiał kłopoty z gupikami. Gupiki są bardzo ładne, nie są zbyt wymagające. Do 70-80l proponuję obsadę:

 

gupik (i tutaj są dwie opcje: albo gej akwarium :D, albo mnóstwo narybka) dla odmiany 6 samców (najlepiej z różnych sklepów, by były każdy inny)

pielęgniczka ramireza (1+1) samiec + samica

kirysek na dno 5 szt (byle jedna odmiana, a nie po jednym taki mix)

stadko neonów ok 10szt

 

i to wszystko. Ewentualnie jednego zbrojnika niebieskiego ;)

Link to comment
Share on other sites

ja mam pielęgniczki ramireza od początku akwa (wtedy byłam zupełnie początkująca) i jakoś żadnych problemów/kłopotów nie miałam z nimi... :D (na szczęście ;) ) więc sądzę że i tobie nie powinny sprawiać kłopotów :geek:

Link to comment
Share on other sites

jeżeli się robi podmiany wody regularnie i dba się o czystość w akwarium jak i o parametry wody to nie ma bata, by pielęgniczki padły. Oczywiście opcja haremu prętnika (obojętnie jaka odmiana) też wchodzi w grę, jednak dla mnie ładniejsze ramirezki :D

Link to comment
Share on other sites

Niektórzy mówią że w 80 jest ok.

A niektórzy szaleją i krzyczą że 200 ;)

 

Między 80 a 100 nie ma takiej wielkiej różnicy.W 80 procesu karłowacenia raczej nie będzie ,ale dorosłe zbrojniki mogły by mieć ciasnawo. Więc jak już koniecznie to jakieś bardzo młode sztuki na pewien czas ;)

Link to comment
Share on other sites

przypomnę tylko, że to krzyczane 100l na zbrojniki to owszem, zgadzam się, ale nikt już nie dopowiada, że 100l wymagane jest na parę :o Spokojnie jednego możesz włożyć byle nie plecostomusa, lub gibbicepsa, czy innych dużych elek, bo dla nich to stanowczo za mało

 

PS. Nie powinien przekroczyć 12-14cm

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...