Skocz do zawartości

Zatrucie amoniakiem/głód?


Rekomendowane odpowiedzi

Mod: Tematy zostały przerzucone do działu dla początkujących oraz zostały ze sobą połączone, ponieważ dotyczą tej samej kwestii.

 

Witam wszystkich !!

 

Wydaje mi sie ze moja rybka zatrula sie amoniakiem.... z tego co czytalam o objawach to tak mi sie wydaje !!!!

Mam malutka welonke... srebna z czerwonym czubkiem.... jest bardzo ruchliwa i ma ogromny apetyt.... mieszka jak narazie w 15litrowym akwarium... z filtrem do 45l (taki polecili w sklepie) ma roslinke i kamyczki.... (dostalam ja w prezencie i niedlugo bede kupowala przynajmniej 60l akwa).... rybka coraz czesciej podplywa pod powierzchnie tafli i nabiera powietrza.... narazie nie ma czerwonych skrzeli ani plamek na ciele wiec mam nadzieje ze pomozecie mi jakos ja uratowac ;( zastanawialam sie jeszcze czy moze tu nie chodzi o zatrucie a np szukanie przez nia pokarmu na powierzchni tafli... jak juz wspomnialam ma niesamowity apetyt.... PROSZE O POMOC BO NAPRAWDE SIE MARTWIE O MOJA BŁYSKOTKE !!

 

dziekuje :)

 

edit:

 

Od niedawna mam malutka welonke. dostalam ja w prezencie od chlopaka. jest bardzo ruchliwa i ma niesamowity apetyt :) wiem ze nalezy karmic rybki 2-3razy dziennie malutkimi porcjami... czy jesli np podplywa co jakis czas do pokrywy tafli to znaczy ze jest glodna czy powinnam sie juz obawiac ze cos jest nie tak??

 

dziekuje za odpowiedzi.

 

mod: Temat postu został przystosowany do regulaminu, na przyszłość proszę nie używać takiej ilości wykrzykników jak i nie pisać z wciśniętym klawiszem "caps lock"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co za taka pomoc to ja bardzo dziekuje :/ jezeli uwazasz ze robie krzywde tej rybce to sie grubo mylisz... staje na rzesach zeby jej bylo dobrze a jak tylko zauwazylam cos niepokojacego to zaraz napisalam o porade... wiec jesli nie masz nic madrzejszego do napisania to wogole sobie podaruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze nie mam kuli. nie chce zeby moja rybka miala problemy ze wzrokiem i wogole czula sie jak w wiezieniu. narazie dostalam ja w 15l akwa. wiem wiem male ale narazie musze przeczekac az nie kupie wiekszego. filter jest do 45l (w sklepie zoologicznym powiedzieli ze bedzie dobry).

 

ecikgfc - twoja wiadomosc podniosla mnie na duchu bo juz naprawde balam sie ze cos moze z nia byc nie tak... a jesli chodzi o hodowle to jestem swiezak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj dziewczyno wpisz sobie w google "złota rybka" i zobacz jakie ma wymagania odnośnie litrażu akwarium

 

oczywiście, że robisz jej krzywdę i każdy akwarysta Ci to powie/napisze

 

I dostajesz ostrzeżenie za: "wiec jesli nie masz nic madrzejszego do napisania to wogole sobie podaruj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15l dla welonki, jak chodzi o samopoczucie ryby jest jak kula.

A w kuli wiadomo.

Może nie będzie miała problemów ze wzrokiem ale będzie się źle czuła i zamiast 20 lat pożyje max 2-3.

 

Na prawde, to że welonka żyje i pływa nie znaczy że czuje się dobrze!

Piszesz że zależy Ci na szczęściu ryby a póki co to ją tam katujesz, to jakbyś ty musiała siedzieć całe życie w pokoju 2x2 metry [porównując], tak jak twoja rybka przeżyłabyś ale czy byłabyś szczęśliwa?

 

I oprócz welonka poszukaj, karaś złocisty, welony to jego odmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...