Skocz do zawartości

63L obsada


Atreyu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 czerwonych to dość dużo na 60L, dałbym max.12szt (jak urosną to będzie dużo czerwonego)

Neony Czerwone są większe od Innesa, no i podstawa to obszar do pływania.

 

Coś glonożernego trzeba mieć, chociaż 3szt. ampulari po pewnym czasie dokup(można w zależności czy chcesz nadać koloru kupić żółte ampularie, jeżeli jednak nie chcesz dodać żółtego koloru są ampularie brązowo-białe)

Alternatywą mogą być Krewetki.

 

Yakasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś glonożernego trzeba mieć, chociaż 3szt. ampulari po pewnym czasie dokup(można w zależności czy chcesz nadać koloru kupić żółte ampularie, jeżeli jednak nie chcesz dodać żółtego koloru są ampularie brązowo-białe)

Alternatywą mogą być Krewetki.

a te ampularie nie mnoza sie na potege? chodzi mi o to ze nie chcialbym miec pozniej w akwarium plagi slimakow, ktorej nie moglbym w stanie policzyc (nie znam sie dlatego pytam- prosze o wyrozumialosc)

 

wiec taka obsada pasuje?:

12 neon czerwony- ewentualnie 15 neon inessa?

4 kiryski panda

pielegniczka ramireza 1+2

w takim malym zbiorniku wiem ,ze zbrojnik odpada wiec zamiast niego 3 ampularie

 

pasuje obsada?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Ampulari plagi nie będzie z dwóch powodów:

 

1. składają kokon z jajeczkami nad wodą, najczęściej na pokrywie oświetleniowej.

I można go wtedy usunąć(małe ślimaki wykluwają się po około 2-3 tyg.)

 

2. Ampularie, to duże ślimaki i z łatwością można je wyłowić co do jednej sztuki. To nie to samo co: zatoczki, których pozbyć się metodą wyławiania nie udało mnie się nigdy. Zatoczki to wytępić można stadem Bocji.

 

Ampularie polecam. Uwaga jak nie ma się szczelnej pokrywy wyjdą z akwarium na 99,9%

Ja karmię Ampularie tak co kilkanaście dni dodatkowo sparzoną marchewką, taką marchewkę wielkości wskazującego palca zjadają 3szt. Ampulari w 3 dni.

 

Jakbyś był z okolic trójmiasta, to dam Ci kilka Ampulari bo mam z 50szt. wielkości małej pestki od cytryny i 3ci kokon na pokrywie :lol:

-----

 

Kirysków daj 5szt, bo 4 to nie jest stado wg. mnie.

A co do Neonów to 12-13 szt spokojnie wystarczy :), ławica w każdym bądź razie będzie dobrze widoczna.

 

 

Pozdr. Yakasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś był z okolic trójmiasta, to dam Ci kilka Ampulari bo mam z 50szt. wielkości małej pestki od cytryny i 3ci kokon na pokrywie

no niestety, mieszkam 100km od Wawy wiec raczej odpada ale dzieki wielkie ;) kupie ze 2-3 ampulari chyba starczy?

 

wiec moja obsada bedzie wygladala nastepujaco:

 

neon czerwony 13 szt

ramireza 1+2

kirysek panda 5szt

ampulari 3 szt wystarcza?

 

akwarium bede mial z pokrywa plastikowa wiec wydaje mi sie ze szczelne i slimaki nie powinny wyjsc ;)

 

pozdrawiam

_________________________________________

 

Akwarium 63L (jak narazie w głowie ale niedlugo na żywo) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj taka moja sugestia jeszcze: żeby kirysy były lepiej widoczne można dać jednolite ciemne tło.

Pamiętając, żeby żwirek nie był gruby i ostry, bo kiryski przeszukują dno w poszukiwaniu resztek pokarmowych.

Przy kwarcowym żwirku kiryski zlewają się mocno z dnem (wiem bo u mnie tak jest niestety :cry: a widziałem je na ciemnym i "plażowym" i lepiej były widoczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj taka moja sugestia jeszcze: żeby kirysy były lepiej widoczne można dać jednolite ciemne tło.

Pamiętając, żeby żwirek nie był gruby i ostry, bo kiryski przeszukują dno w poszukiwaniu resztek pokarmowych.

Przy kwarcowym żwirku kiryski zlewają się mocno z dnem (wiem bo u mnie tak jest niestety :cry: a widziałem je na ciemnym i "plażowym" i lepiej były widoczne)

 

tak oczywiscie w planach mam czarny piasek zeby ladnie widoczne byly kiryski i neonki.

reasumujac nie widze przeciwskazan do mojej obsady w 63l?:

13 neonow czerwonych

ramirezy 1+2

5 kiryskow

5 otoskow

moze ampulari ale zastanowie sie jeszcze

 

jest ok?:)

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja:

 

neon czerwony - 10-12szt

kirysek panda - 4szt

pielegnice ramireza - 1+1

otoski - 5 conajmniej, warto je mieć bo są przewesołe i fajnie się je obserwuje

 

Odradzam glonojada bo po jakimś czasie urosnie Ci do rozmiarów wieloryba i będzie sie męczył (ja miałem i oddałem). Pomyśl też nad zamianą neonków na promienniczki, ja miałem neonki ale mi padły i kupiłem parke promienniczek Wernera i nie żałuje, zaloty wyglądaja świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja:

 

neon czerwony - 10-12szt

kirysek panda - 4szt

pielegnice ramireza - 1+1

otoski - 5 conajmniej, warto je mieć bo są przewesołe i fajnie się je obserwuje

 

Odradzam glonojada bo po jakimś czasie urosnie Ci do rozmiarów wieloryba i będzie sie męczył (ja miałem i oddałem). Pomyśl też nad zamianą neonków na promienniczki, ja miałem neonki ale mi padły i kupiłem parke promienniczek Wernera i nie żałuje, zaloty wyglądaja świetnie.

 

bardzo ciekawa obsada :) i chyba taka bede mial, a co do promienniczek to narazie przystane przy neonkach :) chce miec stadne rybki a neonki sie idealnie do tego nadaja ;) ladnie wygladaja w stadzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja:

 

neon czerwony - 10-12szt

kirysek panda - 4szt

pielegnice ramireza - 1+1

otoski - 5 conajmniej, warto je mieć bo są przewesołe i fajnie się je obserwuje

 

a do tego zestawu dało by rade doączyć 3-4 sztuki Danio czerwone? moze zmniejszyć liczbe neonkow? co myslicie?

ja myślę, że 1+2 danio mozna by dać ale neonki max 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danio potrzebuje 80l więc odpada.

 

Jeśli chcesz Amerykę to może tak:

 

12x neon czerwony

5x kirysek

1+1 pielęgniczka Ramireza

3x ampularia

 

Czyli tak jak chciałeś. Albo Azja:

 

12x razbora klinowa

1+2 prętnik karłowaty

5x otosek

jednak wole otoski zamiast slimakow ale w tym pierwszym zestawie neonki kiryski i pielegniczki ramireza to je chce miec na 100% wiec zostaje dolozyc otoskow i bede musial chyba zrezygnować z danio w takim razie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiadomo jak Ramirezy będą nastawione do otosków i kirysków- pielęgniczki też zajmują przydenną strefę. Słyszałam że, mogą nieźle pogryźć albo nawet zabić mniejsze od siebie ryby w przydennej strefie.

 

Dlatego żeby nie ryzykować ja bym zrezygnowała z otosków- są mniejsze od pielęgniczek, bardzo wrażliwe i trudno dostać je w sklepie.

Za to kiryski mogą być- dorosłe będą większe od pielęgniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiadomo jak Ramirezy będą nastawione do otosków i kirysków- pielęgniczki też zajmują przydenną strefę. Słyszałam że, mogą nieźle pogryźć albo nawet zabić mniejsze od siebie ryby w przydennej strefie.

 

Dlatego żeby nie ryzykować ja bym zrezygnowała z otosków- są mniejsze od pielęgniczek, bardzo wrażliwe i trudno dostać je w sklepie.

Za to kiryski mogą być- dorosłe będą większe od pielęgniczek.

aha rozumiem, slyszalem ,ze otoski sa bardzo deliaktne ;) to zainwetsuje w malego zbrojnika a jak urosnie to komus oddam ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj glonojad w 54l urusł do około 13-15cm i jeżeli będziesz karmił ryby denne tabletami to glonojad zje wszystkie i sie spasie bardzo szybko. Sam to przeżyłem i mój kumpel też więc glonojada odradzam. A najgorsze jest to, że jak urosnie duży to zawsze jak się przestraszy to gwałtownie ucieka i często wyrywa roślinki.

Ja miałem jednego otoska i 3 ramirezki i nic otoskowi nie robiły a wręcz przeciwnie większość ryb (nawet kosiarka ok 7cm) przed nim uciekało a on poprostu chciał sie bawić bo to ryba stadna (min 4szt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj glonojad w 54l urusł do około 13-15cm i jeżeli będziesz karmił ryby denne tabletami to glonojad zje wszystkie i sie spasie bardzo szybko. Sam to przeżyłem i mój kumpel też więc glonojada odradzam. A najgorsze jest to, że jak urosnie duży to zawsze jak się przestraszy to gwałtownie ucieka i często wyrywa roślinki.

Ja miałem jednego otoska i 3 ramirezki i nic otoskowi nie robiły a wręcz przeciwnie większość ryb (nawet kosiarka ok 7cm) przed nim uciekało a on poprostu chciał sie bawić bo to ryba stadna (min 4szt)

 

ok to dam spokoj glonojadkowi ;) jak trafie na otoski to zakupie 4 sztuki i zobaczymy co z tego bedzie :) pytanie o kiryski- beda mialy problem z wygrzebywaniem pokarmu ktory opada na dno ze zwirku o grubosci 0,3-05cm do 1cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski dadzą rade przy takim żwirze, ja mam podobny i nie maja problemu. Generalnie powinieneś mieć jakieś rybki jedzące glony (np. otoski albo glonojady syjamskie ew. kosiarki małe) żeby nie mieć ataku glonów na szyby i rośliny. Oczywiście możesz uzywać chemii ale po co skoro rybki moga to zrobić zamiast chemii i wychodzą taniej i zdrowiej dla akwa w perspektywie czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...