Skocz do zawartości

[60] Ogólne (aktualizacja str4)


rafelix3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:arrow: AKWARIUM:

-60litrw profilowane

-60/24/33

-podłoże żwirek od 1mm w górę

 

:arrow: WYPOSAŻENIE:

-filtr AQNAEL Fan1 350l/h

-grzałka AQNAEL 75W z termostatem

-butla z CO2<1000ml>

 

:arrow: OBSADA:

-8brzanek odeska

-2kosiarki

-1zbrojnik

-5kirysów spiżowych

 

:arrow: FLORA:

-kilka moczarek

-żabienica blehera

-lilaeopsis brasiliensis

-2rodzaje kryptokoryn??

-mikrozorium oskrzydlone

-paprocie

-mech ??

nie znam nazw 3 rodzajów roślin ??

 

:arrow: OZDOBY:

-kokos

-2korzenie

-czarny brystol

 

Posiadam to akwarium już rok czasu, tak w ogóle to akwarystyką zajmuje się od 2lat to jest moje 2 akwarium. Wiele w nim się zmieniło . Dużo myślałem nad zmianą podłoża lecz zrezygnowałem. Jeśli coś jest nie tak to pisać a może wszystko ok to też pisać ;)

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. wywal muszle

5. skalary się nie nadają na ten baniak

6. kosiarki j.w

 

Poza tym akwa schludne, dobrze zaaranżowane, ale podejrzewam, że już opatrzone przez Ciebie i dlatego szukasz zmian. Może dokup inne roślinki. Wywal nurzańca i posadź coś innego, to baniak zmieni oblicze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam 4 brzanki różowe 2 kosiarki 1 zbrojnika 1 skalara 4 molinezje i 2 neony innas ...Teraz myślałem nad zmianą wszystkiego czyli obsady roślin i żwiru... jaki jest najlepszy żwir czyli jaka grubość i kolor no i w jakim rośliny się najlepiej trzymają... dzięki za propozycje a i czy tą tylną szybę zostawić bez tła czy lepiej z tłem????:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 4 brzanki różowe 2 kosiarki 1 zbrojnika 1 skalara 4 molinezje i 2 neony innas ...Teraz myślałem nad zmianą wszystkiego czyli obsady roślin i żwiru... jaki jest najlepszy żwir czyli jaka grubość i kolor no i w jakim rośliny się najlepiej trzymają... dzięki za propozycje a i czy tą tylną szybę zostawić bez tła czy lepiej z tłem????:D

60l

4 brzanki różowe -> za małe akwarium!

2 kosiarki -> za małe akwarium!

1 zbrojnik -> za małe akwarium

1 sklalar -> za małe akwarium!

4 molki -> za małe akwarium!

2 neonu -> ryba stadna nie trzymana w stadzie!

 

Czyli jak widzisz cała obsada do gruntownych zmian.

Żwir czarny bazalt, lub biały kwarc granulacja 1-4mm.

W żwirze "a" a żwirze "b" rośliny rosną tak samo. [pomijam żwiry zmieniające parametry wody, ceramiczne].

Podłoże pod rośliny, możesz kupić specjalny substrat pod żwir lub specjalne całe podłoże.

Lepiej z tłem.

Najlepszy efekt wizualny, wewnętrzne. [i największy nakład pracy/kasy]

 

ed: Hipcio może troszkę ale z brzankami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki....... hmmm na białym żwirku będzie widać odchody ryb chyba że będę sprzątał co tydzień... więc moim zdaniem lepiej czarny... hmph

Przy wydajnej filtracji, odpowiednim karmieniu i obsadzie. Dużo na dnie nie zostaje.

 

Ale poza tym takie zabiegi jak odmulanie dna i pozbywanie się z niego niezjedzonego pokarmu/odchodów to jedne z podstaw jak chcesz myśleć o dobrych warunkach w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh kaskady są o niebo lepsze od wewnętrznych, natomiast kubełki są jeszcze lepsze.

 

Przeważnie w 100% wystarczą kaskady, kubełki najlepsze są przy grubszym portfelu i doświadczeniu [a co za tym idzie bardziej wymagającymi rybami]

 

Do kaskady nie musisz zdjąć obudowy, wystarczy wyciąć mały otwór z tyłu i większość osób to robi bo naprawdę warto. Gadanie, nie będę miał kaskady bo nie wytnę otworu nie ma dla mnie prawa bytu gdyż przy kaskadzie mamy o wiele lepszą filtracje, a otwór w obudowie wychodzi tylko wodzie i warunkom w akwa na zdrowie ;)

 

A zapomniałbym, jak kaskada to FZN-1, przy czym możesz dołożyć do FZN-2.

Oba sprawdzone, wydajne, bezawaryjne - polecane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Antreyu. Ja osobiście lubię mniej gatunków a większą ilość sztuk. Na przykład u mnie akwarium 45 l mam 5 kirysków lamparcich, 13 neonek Innesa i ostatio dokupiłem (może nie dokońca w zgodzie z zasadami biotypu) samca bojownika i dwie samiczki i jest OK. Na dole pływają kiryski, w środku neonki a po wierzchu bojowniki - jest na co popatrzeć. Tło oczywiście obowiązkowe, ale uważam praktyczniejsze jest zewnętrze 3D. No i musisz zmienić żwirek, koniecznie! Na drobniejszy. Wydaje mi się również, że masz dużo roślin "pionowych" - wąskich a wysokich, brakuje ci rozłożystych, które dadzą efekt tła. Idz do sklepu zoologicznego i zobacz sobie, jest w czym wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 4 brzanki różowe 2 kosiarki 1 zbrojnika 1 skalara 4 molinezje i 2 neony innas ...Teraz myślałem nad zmianą wszystkiego czyli obsady roślin i żwiru... jaki jest najlepszy żwir czyli jaka grubość i kolor no i w jakim rośliny się najlepiej trzymają... dzięki za propozycje a i czy tą tylną szybę zostawić bez tła czy lepiej z tłem????:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mod: Temat został przeniesiony z innego działu jako, że jego tematyka dotyczy już całego zbiornika. Autora postu prosi się o dostosowanie postu do wymogu działu Galerie.

 

Akwarium znowu po zmianach.... Bez tła, oddałem skalara w zamian dostałem roślinki, dokupiłem brzanki odeska i kirysy pstrokate, nie mam już molinezji, wyjąłem skałkę pisakową dodałem 2 korzenie i nowy koks.... I co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...