Skocz do zawartości

Czy Kiryski podpasują do tej obsady? 60L


Rekomendowane odpowiedzi

1. Chciałbym się zapytać, czy zakup z 4 lub więcej Kirysków jest możliwy do taj obsady akwarium 60l ?

2. Czy mogę jescze dokupić z 4 neonki innesa czy już nie za bardzo?

 

PS. Wiem że zaraz dostane sobie za to że może za małe akwa na suma rekiniego i glonojada ale narazie są małe a jak podrosną to już mam dla nie ładne większe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj nie ma co tam nowych gatunków w toń już upychać (chodzi mi o neony). Do Twojego akwarium, nie nadaję się tylko sum rekini (ryba, która jest nieporozumieniem w sklepach akwarystycznych, która w naturze bez problemu przekracza 100 cm, a w sklepach rybnych możemy filety z niej, tanio kupić pod nazwą "Panga"), ale i dodatkowo glonojad syjamski, gdyż rośnie spory (w środowisku naturalnym i 25 cm, w odpowiednim zbiorniku 15 może osiągnąć spokojnie) oraz w takim 60 l akwarium dodatkowo może stać się agresywny. Większych zbiorników wymagają również mieczyki - dorosłe malutkie nie są, na dodatek bardzo energiczne ryby, wymagają trochę wolnej przestrzeni (w 60 l im tego nie zapewnisz) i ich tryb życia powoduję, że mają dość szybki metabolizm.

Badasz parametry wody? Jaki masz poziom NO3? Jak często robisz podmiany wody?

Ja bym Ci ewentualnie zaproponował taką obsadę:

5 gupików (tylko, że problem jest z ich króliczym rozmnażaniem - masz co robić z młodymi?)

5 danio (skoro już są...)

8 miedzików

5 kirysków panda (bo ładne i nie duże ;))

Czy Twój zbiornik jest mocno zarośnięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania wody ostatnio daaawno nie robiłem niestety :/ muszę w końcu zrobić za niedługo przed podmianą wody (co dwa tygodnie 10-25%) albo coś. Na mieczyki, glonojada i rekinka mam już chętnego, który mi je weźmie jak podrosną (lub jak będę kiryski kupował) do większego akwarium bo na razie małe wszystkie są. A zbiornik mam średnio zarośnięty, kryjówek porobionych parę i mam taką wolną przestrzeń przy dnie i dlatego chce kiryski bo mi się spodobały i małe wymagania mają; z gupikami zawsze coś wymyślę bo dość dużo moich sąsiadów ma małe akwaria które chętnie przyjmą nowych mieszkańców :). A co myślicie, żebym za glonojada dał kilka otosków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...