Skocz do zawartości

obsada akwarium propozycja 54-65L


Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o pomoc w doborze obsady akwarium.Akwarium będzie minimum 54L a może nawet 65L.

Ja ustaliłem taką obsadę:

 

1 x Zbrojnik żółty

2 x Molinezja czarna

2 x Gurami Mozaikowy

6 x Neon czerwony

2 x Pielęgniczka ramireza lub 2 x Pyszczak cytrynowy

4-5 x Kirysek lamparci

i jeśli sie da 1 x Bojownik syjamski

 

Proszę o ewentualne korekty i podpowiedzi.

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...., jak dla mnie to trochę dużo tych ryb neony są bardzo ruchliwe 100l to minimum, ja dałbym do tego zbiornika 3 molinezje + 2 kiryski i glonka i chyba tyle

 

Że co proszę?!?

 

Neonki spokojnie mogą byc. 60l to dobre dla nich środowisko. I tak:

 

1 x Zbrojnik żółty odpada

2 x Molinezja czarna odpada

2 x Gurami Mozaikowy nie jestem pewien, ale tez chyba odpada

6 x Neon czerwony OK

2 x Pielęgniczka ramireza lub 2 x Pyszczak cytrynowy - Wybierz Ramirezy

4-5 x Kirysek lamparci OK

i jeśli sie da 1 x Bojownik syjamski albo harem bojka, albo ramirezy

 

Ewentualnie zrobiłbym tak:

 

10 neonków czerwonych

harem pielęgniczek ramireza

5 kirysków lamparcich

i harem bojek/ramirezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...., jak dla mnie to trochę dużo tych ryb neony są bardzo ruchliwe 100l to minimum, ja dałbym do tego zbiornika 3 molinezje + 2 kiryski i glonka i chyba tyle

 

Że co proszę?!?

 

Ewentualnie zrobiłbym tak:

 

10 neonków czerwonych

harem pielęgniczek ramireza

5 kirysków lamparcich

i harem bojek/ramirezy

że co proszę?

 

Harem p. ramireza??? zanim kogoś poprawicie miejcie podstawę, że Was nie poprawią...

masakra...

Ja proponuję biotop Ameryki Południowej:

 

10-12 neonów inessa

harem p.kakadu (1 samiec + 3 samice)

5 kirysków lamparcich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zaproponujcie mi jakiś kolorowy zestaw rybek do takiego akwarium, podobają mi się rybki w jaskrawych kolorach lub wielobarwne.Wole większe w mniejszej ilości niż 30 gupików, mogą być mieszane (tylko nie gupiki).I mam takie pytanko z innej beczki.Jestem ograniczony rozmiarem akwarium (szerokość do 60 cm).I chodzi o to czy kupić profilowane 54l (60x30x30) zestaw czy proste 74l (60x35x40) i skompletować resztę urządzeń?Będzie to moje 1 akwarium pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam jest z tymi kompletami bo nigdy całego kompletu nie kupowałem, tylko słyszałem ze wychodzi taniej.

Ja swoje akwarium kupiłem z pokrywą a resztę osprzętu osobno,co prawda troszkę mnie to kosztowało :) ale nie żałuje ze tyle wydałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkło kupić i tak trzeba... albo dasz skleić u szklarza, albo kupisz w klepie. Co do pokrywy to z doświadczenia już wiem, że średnio się opłaca kupować... Masa pieniędzy i masa... ... przeróbek :roll: Jak doliczysz to co wrzucisz w stateczniki, świetlówki, oprawy itd... to lepiej zainwestować w spienione PCV (OBI i sklepy podobne) i samemu zrobić pokrywę. Sprzęty też taniej kupisz np przez allegro pojedyńczo, lub hurtowo u jednego sprzedawcy. Jeżeli nawet cena z przesyłką będzie taka sama to dostaniesz gratisy, a tak wszystkie gratisy wciągnie zoolog... Co do obsady to już podawałem swoją propozycję.

 

PS. Jestem za prostopadłościennym akwarium możliwie największego litrażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...