Skocz do zawartości

240L - paletki


marek123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kirysów 10 możesz mieć spokojnie:)

 

możesz dorzucić parkę skalarów...

przy regularnym odrobaczaniu paletek pasożyty przenoszone przez skalary nie powinny być problemem:)

 

skoro masz zamiar zabrać się za hodowlę paletek to wiesz że trzeba je odrobaczać itd??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udzielam sie również na forum miłośników dyskowców (to chyba nie reklama bo nie podałem adresu strony:) )

i bardzo dużo ludzi tam udzelających się ma neony czerwone z paletkami i jest spokojnie...

sam miałem paletki z neonami... i wszystko było cacy:D

jak już jesteście tacy dokładni to powiedzcie koledze że paletki powinno się trzymać w sterylnym akwa (bez podłoża etc...)

 

 

pozdrawiam

 

 

mod:skoro jesteś tak dokładny to odpowiedz koledze zamiat naskakiwać na użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 8 paletek i 20 neonów czerwonych to ja bym już nic nie dodawał a z pewnością nie pielęgnice.To już i tak maximum na zbiornik 240 l.o ile rybki są młode.

Sam zobaczysz ,że będzie im ciasno jak dorsną.Źródła podają ,że powinno przypadać 40-50 l. wody na jedną dorosłą paletkę.Poza tym to są straszne brudasy i będziesz potrzebował wydajny system filtracyjny.Ja paletkami zajmuje się od 1.5 roku.W zbiorniku 200l.mam 6szt.i jest to jest stanowczo za dużo.Dlatego niedługo planuję zmienić akwa na większe ok 300 lub 400 litrów.

powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paletki,paletki,paletki,są dwie opcje albo trzymamy je w akwarium sterylnym lub w dekoracyjnym,jeśli chodzi o to drugie to najważniejsze parametry wody,dobra filtracja,a co do obsady to neony innessa,neony czerwone,kiryski,glonojady,bocje wspaniałe,otoski,te ryby mogą żyć razem z paletkami pod warunkiem że każda z tych ryb zostanie poddana trzy tygodniowej kwarantannie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...