Skocz do zawartości

paletki w 240l zbiorniku


marek123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam zamiar zalozyc swoje pierwsze akwarium.

 

chce w nim trzymac 4 paletki, 30 neonkow czerwonych.

 

chce cos tam jeszcze "wrzucic"

 

co polecacie?

 

aha akwarium zakladam moze dopiero pod koniec roku ale chce miec juz wszystko w glowie poukladane wiec zaczynam juz myslec :lol:

 

z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma to być Twoje pierwsze akwarium to proponuje zacząć od innych rybek,łatwiejszych w chodowli.

Nabierzesz doświadczenia i wtedy spróbuj z paletkami.

Jeśli Cię nie przekonałem to do tej obsady ,którą podałeś możesz ewentualnie dorzucić zbrojnika.

Jak poczytasz o paletkach to dowiesz się ,że najlepiej trzymać je w zbiorniku jednogatunkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma to być Twoje pierwsze akwarium to proponuje zacząć od innych rybek,łatwiejszych w chodowli.

O ile to rozumiem, bo bart dobrze tylko radzi, sugeruje, o tyle tego kompletnie nie potrafię zrozumieć:

 

Nie kupuj paletek. Te ryby są wymagające, jeśli nie masz doświadczenia to pozabijasz rybki- one są strasznie wrażliwe. Lepiej kup sobie z 40 neonków, jakieś żyworódki

Co to za tendencja u niektórych, że nakazują wręcz komuś co ma robić, i z góry się zakłada, że wszystko będzie jak najgorzej. Skoro chce, a nie robi akwarium jak widać z dnia na dzień, to ma sporo czasu na lekturę i zdobywanie wiedzy, więc ja nie widzę problemu. Porywając się od razu na takie wyzwanie - moim zdaniem bardzo dobrze.

 

paletki i neony nie wchodzą sobie w drogę

Dodajmy, że neony Czerwone ;) Innesy wciągają jak makaron.

 

Ja zostałbym przy samych paletkach + Kiryski - jeżeli pamięć mnie nie myli, to odmiana "Panda" ma podobne wymagania co do wody, jak paletki, w tym wysoka temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez ostatni tydzien caly czas doslownie caly czas (bo po 8 godzin dziennie) czytam o pelatkach

 

nie sa zbyt trudnymi rybami do wychowania, mysle ze dam sobie z nimi rade spokojnie.

 

kirysek- mi neony czerwone bardzo sie podobaja i bardzo chcialbym miec te ryby w swoim akwa.

 

wiec co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...