Skocz do zawartości

Nowe akwa 240L


Molik136
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam mam pytanie czy mogę trzymać kosiarki z glonojadami i kiryskami w jedym akwa 240 litrowym?

 

I jeszcze jedno pytanie czy do glonojadów nadają się krewetki Red Cherry??

Witam to mój pierwszy post na tym forum. :)

 

Co do trzymania kosiarek z glonojadami i kiryskami to śmiało możesz trzymać.

Nadają się bez problemu :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tym rzecz że ja nie chcę założyć krewetkarium tylko akwarium z rybami ;p Chciałbym żeby glonojady i kiryski też się na tym dnie dobrze czuły ale krewetki mi się podobają. Jeżeli jednak twierdzicie że lepiej zająć się rybami a nie krewetkami to dam sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie czy Red Cherry nie zginą w 200 litrowym akwarium. Chodzi o to czy nie jest to za duże akwarium na te stworzonka??

ja tez mam 200l akwarium ;) i mam Rc i Babaulti razem miałam na początku 10 Redek i 10 Babek. Teraz nie wiem ile ich jest, ale coś koło 30 szt albo nawet 40? :D

Powiem tak:

Redki widać bardzo dobrze, ponieważ są czerwone i od razu się rzucają w oczy, mimo, że są małe moja max ma 3,5 cm.

babaulti są większe, to widać je dobrze;)

Polecam Redki i Babulti razem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ocenilibyście taką obsadę:

-kirysek lamparci

-neonek innesa

-glonojad

-gupik

-molinezja ostrousta

-miedzik obrzeżony

-krewetka Red Cherry

litraż to 200l

Nie podałem powyżej tylko ilości danych rybek. Proszę o komentarze ewentualne zmiany i jeżeli takie są to także sugestje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało do 200L możesz dać RedCherry. Mój znajomy doradza od samego początku zakup fajerek z dwóch różnych źródeł, żeby świeżej krwi nadać stadku. One szybko się rozmnażają i mieszają się ciągle te same osobniki, jak się łatwo domyślić ma to zły wpływ na ich ogólną kondycję.

Jak dasz 8szt. na te 200L to zobaczysz że nawet jak jedna się pokarze w widocznym miejscu, to od razu rzuci ci się w czy.

 

Pozdr. Yakasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirysek i miedzik, które podałeś to malutkie rybki. Wybierz sobie, że tak powiem główny gatunek twojego zbiornika. Chcesz żeby ryby pływały spokojnie/ dostojnie. Czy np. mają śmigać w prawo i lewo jak np. Danio pręgowany/ malabarski.

Te miedziki ładne są ale to spokojna rybka.

 

Yakasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...