Skocz do zawartości

malutkie zielone kropeczki


kkbkm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio pojawiają się u mnie akie maluteńkie zielone kropeczki na szybach o średnicy tak 0,5mm do 2mm nie wyglada mi to groźnie a tym bardziej ze bez problemu da się to wyczyścić czyścikiem. Mimo to chciał bym wiedzieć co jest tego przyczyną

Dołączona grafika

 

Troszkę malutkie zdjęcie ale może ktoś z was coś wywnioskuje jeśli nie postaram się zapodać coś o lepszej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glony glony glony RADA : glonojad albo kosiarki ,otoski

Średnio mądra rada doradzać zbrojniki/kosiarki jak nie znamy litrażu.

Aczkolwiek jakaś ryba/kreweta/ślimak spożywająca glony są w akwarium mile widziane.

 

I sposobem na glony nie jest glonojad, a poprawienie warunków w akwarium.

Może za mocne światło?

Może zbyt dużo nawozisz?

Może za mało roślin?

W ciemno trudno trafić, powiedz coś więcej o akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te glony nie ojawiają się na szybach akwarium w miejscach gdzie pada na nie jeszcze dodatkowo światło słoneczne, a w miejsczach zacienionych ich nie ma lub jest ich bardzo mało? W miescu styku podłoża z szybą też są ? Jezeli światło słoneczne jest znaczącym czynnikiem ich pojawienia to w miejsczach gdzie jest cień przy podlożu powinno ich nie być lub może być ich znikoma ilość?

 

Otoski raczej z szyb chyba ich nie zjedzą :( mogą podgryźć za to roslinki.

Młody zbrojnik 3 do 4 cm głodny trochę wyczyść ale ilośc nie przetrawionych glonów z odchodami (jezeli tych glonów jest dużo) będzie świetnym nawozem do rozwoju sinic na dnie.

 

Weź wyczyśc szyby mechanicznie, daj do bardziej zacienionego miejsca akwarium jeżeli masz mozliwość przeniesienia, odmulaj dno razem z podmianą wody raz na 7 - 10 dni 20% -25%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Postanowiłem odświeżyc temat, ponieważ u mnie również te glony występują. Z rad powyższych kolegów nie udało mi sięustalic co to za rodzaj glona, oraz jak go skutecznie zwalczyc. Podam mój stan na chwilę obecną w akwarium:

 

Światło: 10h dziennie, 2x15W świetlówka

Nawożenie: Aqua Plant (Tropical- według zalecen na etykietce), CO2, oraz tabletki dogruntowe. Filtracja nonstop, a na akwarium nie pada zbyt wiele promieni słonecznych.

 

Czy ktoś wogóle wie co to za glon, i czy ktoś pomoże mi go zwalczyc?

 

Pozdrawiam, Rafael

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...