Skocz do zawartości

Co do 150-160l?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam sie do zakupu akwarium okolo 150l pierwsze pytanko dodatkowe ktore byscie wybrali: 160litro standardowe wymiary 100x40x40 szyba 6mm czy 150litrow 75cm szerokosci 50wysokosci i 40 glebokosci cena obu jest prawie taka sama.

A teraz wracamy do obsady moja propozycja a moze marzenie to:

30 a moze 50? neonkow innesa albo czerwonych ale to bez znaczenia

7-10 kiryskow panda 7szt juz mam wiec wypadaloby zeby zostaly

2 zbrojniki jednego juz mam ale chcialbym parke

parke moze dwie ramirez jedna tez juz mam

do tego myslalem nad jakimis innymi pielegniczkami kakadu czy agassiza ale to jest do negocjacji :P

no i kilka gupikow tak zeby sobie byly :P

aha zastanawialem sie czy nie daloby rady dorzucic do tego jeszcze kilkau 3-5 skalarow malych :P ?????

czekam na uwagi i propozycje

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160litro standardowe wymiary 100x40x40 szyba 6mm czy 150litrow 75cm szerokosci 50wysokosci i 40 glebokosci cena obu jest prawie taka sama.

 

akwarium nie może mieć różnej szerokości i głębokości :)

domyślam się że wysokość w wypadku 150l to szerokość...

i brałbym bym to większe ;)

co do skalarów.

w ogóle być nie mogą.

ani jedno ani drugie akwarium się nie nadaje ze względu na wysokość akwarium ,skalary wymagają 50cm... [100x40x40 i 75x50x40]

 

dużo zależy na czym chcesz się skupić bo to ma być przede wszystkim twoje akwa ;)

 

jak podobają Ci się neony ,to czemu by nie ;)

i kirysy ,dowolne

zbrojniki ,albo więcej otosów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie czegoś takiego (chodź sam tak nie raz nie dwa pisałem) że np skalar od 50 cm... a jak ktoś ma akurat 47 cm h to już się skalary nie nadają... to że powinny miec około 50 cm wysokości (akwa) nie znaczy że jesli ktoś ma przysłowiowe 49.9 nie może mieć skalarów

 

ja mam akwa 100x40x40 i parkę skalarów....

chyba czują się dobrze skoro składają ikrę, nie tracą kolorów itd:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam azje i ją Tobie polece

160L ?

 

1+2 Gurami Mozaikowego

15 Razbor Espei/Klinowych

2 mułojady lub z 6 piskorków , oby dwa gatunki lubią sie chować w piasku , więc pomyśl nad taką "plażą" w jakimś tam rogu jezeli chcesz mieć żwir

 

są rózne możliwości , ale myśle ze to Ci sie spodoba , w 160L co ma 40cm wys. nie polecam skalarów , a gurami są równie ładne ..

 

no chyba że chcesz BW , to polecę tobie :

tak z 30 Neonek Inessa

8 Kirysków XXX < jaki tam Ci sie podoba gatunek

 

 

mniej gatunków ale za to bardzo ładne są akwaria "neonkowe" , zresztą ,Ty zdecydujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie czegoś takiego (chodź sam tak nie raz nie dwa pisałem) że np skalar od 50 cm... a jak ktoś ma akurat 47 cm h to już się skalary nie nadają... to że powinny miec około 50 cm wysokości (akwa) nie znaczy że jesli ktoś ma przysłowiowe 49.9 nie może mieć skalarów

 

ja mam akwa 100x40x40 i parkę skalarów....

chyba czują się dobrze skoro składają ikrę, nie tracą kolorów itd:)

eh już raz się o to kłóciłem bardzo długo na tym forum i miałem podobne zdanie co do Ciebie ,wręcz prawie mnie cytujesz :D

ale 1cm ,2cm ,4cm to spoko jeszcze wielkość podłoża...

10cm już dużo moim zdaniem. 1/4 wysokości 40cm.

 

mimo wszystko wartości są orientacyjne ale lepiej byłoby się trzymać choć mniej więcej wymagań. Niektórzy sporo w litrażu przesadzają [a'la platki od 100l :D]... Ale z drugiej strony już widziałem "welony" w 30l które podobno "czuły się dobrze" :roll:

dobrze nie znaczy idealnie jak powinno być ,czym bliżej wymagań ,bliżej optymalnych warunków;)

 

 

 

i jeszcze mam pytanie do autora ,jak masz możliwość mógłbyś spróbować dostać akwarium o podobnym litrażu mające te 50cm ,wtedy można by szaleć ze skalarami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi do głowy pomysl odlotowy :D skalarow juz nie chce :P ale czy do takiej obsady neonki ramirezy moglbym dac bojownika?:P

moze trafilaby mi sie jakas lagodna sztuka kupilbym mu samiczke moze dwie co?:P

jeśli już bojownik (ale nie wiem czy może z tą obsadą być) to min 3 samice na jednego bojka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...