Skocz do zawartości

jaki odbłyśnik


Rekomendowane odpowiedzi

pytam jeszcze raz, bo w innym temacie nikt mi nie odpowiedział :D

chcę zastosować odbłyśnik, ponieważ moje oświetlenie nie daje minimalnej dawki 0,5W na 1L wody (akwa 112L, 2x18W) i pytanie:

na allegro są różne rodzaje: paraboliczny, półparaboliczny, asymetryczny....o co w tym chodzi?

 

czekam na odpowiedź :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej dolozyc swietlowke w tym przypadku a najlepiej 2 kolejne:P Jesli chodzi o odblysniki... Pelnia one bardzo duza role jesli chodzi o natezenie swiatla poniewaz to co sie nie odbija od pokrywy jest tracone niestety. Odblysnik odbija czesc swiatla co sprawia ze zestaw ma wieksza wydajnosc i to o kilkadziesiat procent. Co do ksztaltów, ksztalt odblysnika odgrywa role jesli chodzi o kat padania swiatla na podloze akwarium. Dzialanie podobne do soczewki. W zaleznosci od ksztaltu promienie sa bardziej lub mniej skupione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz duzo pieniedzy proponuje odblysniki symetryczne paraboliczne/pólparboliczne a asymetryczne po bokach oczywiscie w odpowiedni sposob zamontowane.

Odblysniki symetryczne skupiaja swiatlo bardziej a wiec umieszczasz je np nad linia roslin.

Asymetryczne daja natomiast rownomierne swiatlo w calym akwarium.

Jesli wolisz te ok 50 zl wydac inaczej proponuje sam wykonac odblysniki np z jakies folii samoprzylepnej lub czegos podobnego. Oczywiscie wydajnosc bedziesz mial mniejsza ale bedziesz mogl np zaoszczedzone pieniadze wydac na np dodatkowa juz kolejna swietlowke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...