Skocz do zawartości

[600L] obsada


artur_LKR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanie odnosnie mojego akwa.Otoz mam zbiornik 600l sporo kryjowek typu korzenie, kamienie z dziurami no i w miare sporo roslin chociaz mam maly problem z roslinami ale to juz w innym temacie.

Widze ze tu jest sporo doswiadczonych akwarystow wiec prosze o porade na temat mojej obsady,Czy moze byc ewentualnie? Wiem ze nie jest ideal.

 

Moje akwa:

Bocja wspaniala -4

Bocja siatkowana -2

Brzanka rekinia -5

Barwniak czerwonobrzuchy -2samiczki +1samiec

Grubowarg Dwubarwny -2

Zbrojnik kolumbijski -1

Zbrojnik niebieski -2

Zbrojnik lamparci -1

Glonojad syjamski(Gold) -3

Hypostomus plecostomus -3 -prosze o polska nazwe jezeli znacie

Mandi maly -2

Gupik -parka hodowane na pokarm

Zmienniak plamisty -pare sztuk - prawdopodobnie do oddania

Pyszczak chelmiasty -1

 

Prosze o opinie.Wiem ze pyszczak to inny biotop ale dostalem go od znajomego ktory likwidowal zbiornik wiec na razie jest- czy koniecznie musze go przeniesc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienił bym, bocje na jeden gatunek :D to ryby stadne i czują się świetnie w ilości ok 10szt ( rozmiar baniaka pozwala) natomiast grubowargi prędzej czy później zaczną przejawiać agresję do koloru czerwonego... zaczną atakować bocje, zmienniaki, siebie nawzajem itd... troszkę dużo zbrojników - część bym wymienił np na stadko kosiarek 5-6szt są dużo pożyteczniejsze jeżeli chodzi o "glonożerność" ;) no i oczywiście nie pasuje pyszczak, bo pyszczaki to w akwariach biotopowych Afrykańskich przyznam, ze nawet nie pasuje kolorystycznie do reszty obsady

 

poza tym ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wam za porady.bocje raczej zmienie na jeden gatunek ,chyba wspaniale bo to moje ulubione rybki.

co do glonojadow to mimo ze jest ich sporo to ich nie widac bardzo.zmienniaki i pyszczak napewno do oddania moze jeszcze jakas redukcja.

 

Jeszcze tylko pytanie :czy moglbym dokupic 2-3 skalary .bardzo mi sie podobaja ale nie wiem czy do reszty pasuja np.do brzanek rekinich?

 

Zdjecia zamieszcze wkrotce z mojego akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...