Skocz do zawartości

30l - obsada


Rekomendowane odpowiedzi

za pare dni dostanę akwa o wymiarach 40x30x30 (profil). Czyli trochę wiecej niż 30l (ok 32-33)

Planuje przenieść tam mojego raka luizjańskiego. Raczek nie interesuje się rybkami i w związku z tym chcę tam wpuścić małe stadko rybek (5-8szt).

Myślę nad neonem zielonym, zwinnikiem jarzeńcem lub neonem innesa.

Rozważałam też kardynałki. Nie mogę się zdecydować co wybrać.

Postanowiłam, że zrobie czarne wody, więc kardynałek odpada.

Czy może by tak:

- neon zielony -8szt

lub

- neon innesa - 6szt

lub

- zwinnik jarzeniec - 8szt

lub

- neon czarny - 6szt

lub

- fantom czarny -5szt?

 

Która obsada najlepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem... nie przekonuje mnie jakoś wizja upchnięcia w 30 litrach raka i ryb... myślę że to nie ma sensu aby tylko będziesz miała problemy z ustabilizowaniem zbiornika pod względem związków azotu, ciągłe odchody itd, rak też pewnie ma szybką przemianę materii... ja bym postawił na coś jednego albo rak albo rybki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rak już jest, ale żyje w ukryciu, aby był bardziej widoczny zaleca się chować je w towarzystwie ryb lub więcej niż 1 sztuka. Niestety dla pary tych raków min 60l bo mogą walczyć ze sobą, sam rak może mieszkać już w 10 l. Przez 2 dni pływał z nim narybek (3szt) molinezji w 12l - wtedy był bardziej kontaktowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz racje, ale to powolne raki i w necie podają, że nie zagrażają rybom jak na przykład raki marmurkowe. Niszczą za to rośliny więc taki korzeniowy klimat z liśćmi na dnie będzie dla niego super. Dużo kryjówek. Neony za to pasują mi do herbacianej wody. Jeśli dostanę neona zielonego to z całą pewnością go wybiore. Jak dla mnie im mniejsza rybka tym lepiej.

Jak nie dostanę to kupię chyba zwinniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...