Skocz do zawartości

112L - powrót do akwarystyki


Niemiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po wieloletniej przerwie wrocilem do akwarystyki. W zamierzchlych czasach udalo mi sie nawet rozmnozyc skalary ;)

W chwili obecnej posiadam zbiornik 112l i chcialbym sie dowiedziec co moglbym dodac do planowanej przeze_mnie obsady:

5*kirys spizowy

5*otosek

20*neon innesa

 

i czy cos jeszcze dodawac i jak tak to co?

dawno nie mialem stycznosci z akwarystyka i nie chcialbym popelnic jakiegos babola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to akwa juz widzialem i bardzo mi sie podoba. u mnie na dnie juz lezy sobie ladnie bazalt i zbiornik dojrzewa. nie zalezy mi bardzo na pstrokaciznie w zbiorniku a na "szczesciu" rybek

 

mod:Temat dotyczący 112-to litrowego baniaka JUŻ BYŁ. Wystarczy poszukać i tam dopisać pytanie. Starajmy się nie bałaganić.

 

ja: kazdy zbiornik jest inny. poza tym na szczesciu rybek wyglada bardziej po polsku niz na szczesciu rybkach ;)

 

mod:jak poprawiasz to rób to we właściwy sposób. przeczytaj sobie jeszcze raz całe zdanie to może ci się rozjaśni. NA KIM - CZYM a nie na KOGO - CZEGO. Zależy ci na dziewczynie? Na zależy ci na dziewczyny? A co do wielkości zbiornika jest to stała niezmienna, chyba że go stłuczesz. Zmienna jest tylko w środku.

 

 

 

dopisane zwracam honor bo przeczytałam SZEŚCIU, a nie SZCZĘŚCIU :lol: o to przez to że nie używasz polskich znaków :D widzisz mod też człowiek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co powiecie na dodanie do obsady jakiegoś reprezentanta z rodziny ryb labiryntowych ? Polecał bym gurami lub wielkopłetwa, guraminy powinny się dobrze zgrać, jednak co do wielkopłetwa, to z doświadczenia wiem że jest to łatwa ryba w hodowli, wyjątkowo piękna ale czasem agresywna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

zbiornik jest juz obsadzony i plywa w nim sobie:

ok 30 innesek

parka ramirezek

5 kiryskow spizowych

4 otoski

Zastanawiam sie czy i co moznaby dolozyc do obsady, zeby zajelo srodkowa czesc zbiornika. Neonki nie chca plywac lawica tylko biegaja po calym akwarium a ramirezki glownie chowaja sie po krzakach ;) Mysle o jakis 2-3 wiekszych rybkach tylko w sumie nie mam pomyslu co to mogloby byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A któż to doradził Ci skalary do takiego akwarium? Może wypowiedziałby się w temacie. Moim skromnym zdaniem skalary nie nadaja się do Twojego akwarium, ze względu na wielkość, a właściwie "małość" zbiornika ;) i wielkość skalarów ;) Wymagają one minimum 50 cm wysokości, ze względu na ich specyficzną sylwetkę i dosyć duże rozmiary. Wydaje mi się, że popełniłeś błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za pomoc. wpuscielem do zbiornika 6 sztuk sklaraka, ladnie sie prezentuje. bez waszej pomocy bym do tego nie doszedl ;)

"Zależy na szczęściu rybek", "Nie chce popełnić babola"... :roll:

Co za "ynteligent" doradził Ci 6 skalarów do 112l?

Za małe nawet dla parki...powinieneś oddać.

W twoim pierwszym poście nie było nic o skalarach :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za pomoc. wpuscielem do zbiornika 6 sztuk sklaraka, ladnie sie prezentuje. bez waszej pomocy bym do tego nie doszedl ;)

skalarow nie ma i nie bylo, ale efekt osiagnalem. przynajmniej ktos zajrzal do tematu. a skoro jarzal to moze i doradzi.

Każdy odpisuje tu jak ma czas i chęci - nikt za to nikomu nie płaci. :roll:

Jeśli chcesz żeby inni Ci pomagali to nie kłam i nie urządzaj takich prowokacji. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...