Skocz do zawartości

Zbrojniki w 240L


NEV3RMORE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Mam mały problem. Otóż posiadam obecnie w akwa 112l 5 zbrojników(wiem, że to stanowczo za dużo), ale cóż dostałem w spadku baniak z taką obsadą. Mam w planach zakup swojego nowego zbiornika 240l. Czy w 240l będą mogły zostać te wszystkie zbrojniki? Nie będzie im za ciasno? Ew. ile ich może zostać a ile do oddania?

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę się wypowiedzieć ,ale tylko o zbrojnikach niebieskich

 

miałem kiedyś akwarium dwa duże samce + dwie duże samice + mnóstwo narybku.

 

mimo że akwarium było za małe [teraz to wiem]

zachowań agresywnych nie zauważyłem żadnych.

natomiast bardzo dużo społecznych.

np trzymanie się młodych ciągle blisko rodziców... szczególnie w sytuacji strachu.

zbrojniki miały ustaloną hierarchie względem wielkości ,ale walk nie było.

 

małe nie przejawiały terytorializmu. dwa stare samce natomiast podzieliły sobie akwarium na połowę ,miały własne kryjówki w których zawsze siedziały ,ale jak jeden wpłynął "na teren" drugiego ,raczej nie było odganiania ;)

 

przyjmuje się że 1 zbrojnik powyżej 100l

w 240 najlepiej by było trzymać parkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Dziwne... Mam to akwa od ponad tygodnia, zbrojniki nie są jeszcze duże(największy ma ok 10cm). Wyczytałem, że nie da się rozróżnić płci zbrojników lamparcich, więc nie wiem czy mam samce czy samice, czy mieszanie. Dziwi mnie to, że nie ma wśród nich praktycznie żadnej agresji, wiszą nawet co wieczór wszystkie razem na przedniej szybie :D Czasami jeden drugiego lekko odepchnie gdy blisko siebie "ssają" szybę ;)

 

Tak właśnie myślałem, żeby zostawić 2 i dokupić kilka kirysków. Tylko co ja zrobię z takimi pięknymi okazami :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...