Skocz do zawartości

[126] Ogólne (aktualizacja str.6)


dcieslik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak dla mnie akwarium super. Masz przepiękne mieczyki. Gupiczkę miałam podobną. A otosek jest świetny. Uwielbiam je ale niestety u mnie w miejscowości ich nie ma i jak bym chciała je mieć musiałabym jechać najpewniej do pobliskiego większego miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postępy z roślinnością zaskakujące, jakich nawozów używasz :?:

Stosuję obecnie tylko Easy Carbo + Planta Gainer Macro w tym miesiącu dojdzie jeszcze PG Micro. Straszną mam obsuwę z planowaną rozbudową akwarium. W poprzednim miesiącu miało być już całe oświetlenie a w tym miała ruszyć instalacja CO2 no ale życie jest brutalne i własne scenariusze pisze hehe trzeba będzie poczekać :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

no gupiki ładne mieczyki też osobiście nie lubię żyworódek ale mam sam kilka ładnych samców gupika z własnego chowu są takiego wybarwienia że żal mi je oddać w średniej liście wieku piszą że gupiki żyją 2-3 lata moje są już ze mną ponad 4 lata. po za tym te niebiesko wybarwione szkoda że je oddałeś.

te ślimaki z rogami nigdy takich nie widziałem wyglądają jak mafiozo.

początki u Ciebie były pustawe ale teraz wszystko się ładnie rozrosło to jasne podłoże też dobrze pasuje.

ta niebieska nitka czy gumka trochę rzuca się w oczy ale rozumiem że to tylko do czasu aż anubias sam nie zacznie się trzymać

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na jakąś aktualizację. Z powodu testowania nawozów oraz odpalenia bimbrowni w akwarium stała się tragedia, nad którą zaczynam powoli panować, ale po kolei.

 

Odstawiłem nawozy z serii PG bo są drogie a to samo można samemu zrobić za zdecydowanie mniejsze pieniądze. Zakupiłem sole KNO₃ KH₂PO₄ K₂SO₄ do makro oraz mikro z Intermagu i od 2 tygodni stosuję metodę EI. Już widać spore zmiany we wzroście i jakości roślinności. Jak będę bardziej zadowolony z osiągnięć (a w szczególności jak pozbędę się glonów) porobię foty.

 

Owa aktualizacja jest bardziej techniczna. Bimbrownia po trzech zacierach mnie zirytowała i przyśpieszyła zakup butli i reduktora. Obecnie zestaw do CO₂ składa się z indykatora, butli 2kg, reduktora AquaMedic, elektrozaworu ACL, 2 zaworków przeciw-zwrotnych, spiralnego licznika bąbelków i Turbo dyfuzora od Hydora. Sam dyfuzor jest rewelacyjny, zdecydowanie rozpyla mniejsze bąbelki niż taki ze spiekiem ceramicznym. Jedyny minus jaki zaobserwowałem to czyszczenie gąbki, który jest w tym dyfuzorze podczas cotygodniowej podmiany wody.

 

A teraz fotki:

Indykator

http://www.tass.glogow.org/aqua/co2/indy

Spiralny licznik bąbelków

http://www.tass.glogow.org/aqua/co2/licznik

Hydor Turbodyfuzor

http://www.tass.glogow.org/aqua/co2/dyf

Butla z reduktorem AquaMedic i elektrozaworem ACL

http://www.tass.glogow.org/aqua/co2/butla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Akwarium na dzień dzisiejszy pełni rolę eksperymentalnego. Przeprowadzam się do nowego mieszkania, w którym stanie 300L a w obecnej 126 testuję różne stężenia soli, oraz oświetlenie, by jak najmniej popełnić błędów przy nowym baniaczku. Pozbyłem się wszystkich problemów z glonami jakie miałem wcześniej oprócz zielenic, nad którymi powoli i mozolnie zaczynam górować.

 

Telewizor w akwarium świeci z lenistwa mego hehe :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne akwarium. Dodaj jeszcze trochę roślinek i więcej światła . XD

yyy światła jest wystarczająco 0,76W/L :D akwarium w tym tygodniu kończy żywot, zwierzątka idą do znajomych na pewien czas a rośliny do tymczasowego baniaka i zacznie się przeprowadzka do nowego domu :D :D :D :D a później urządzanie nowej 300, szkoda że to w takiej kolejności musi być :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...