Skocz do zawartości

[54l] i już po Azji ;)


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Były neonki,korzeń, kamole....są razbory.Więc i nowy temat.

Aranżacji z kamieniami jakoś nie mogłem opanować,ciągle coś mi tam nie pasowało. Dlatego nastąpił powrót do korzeni i to dosłownie ;). Kiedyś wrócę do kamoli ale muszę mieć jakiś dobry plan w głowie.

Nowa aranżacja ma teraz dokładnie 2 godziny i nie zamierzam tam nic zmieniać!! Poczekam około miesiąca, dwóch i wtedy ewentualne poprawki. Dosadzanie,przesadzanie itp. A teraz kilka konkretów.

Dla przypomnienia oraz dla osób nie czytających poprzedniego tematu :

-akwarium 60x30x30 = 54l

-filtr-eheim 2213

-grzałka-brak

-tło - worek na śmieci

-oświetlenie-2x15W-sera plant color 4900k oraz sera daylight 6000k(dojdzie jeszcze jedna)

-podłoże -2-4 cm prodac-fertil plant na tym żwir bazaltowy o granulacji 1-2 mm

-nawożenie - co2 z butli , nutron flora oraz nutron ferro+witamina c , obydwa z firmy : prodac

-roślinność : eleocharis ,lilaeopsis brasiliensis,wgłębka i jakaś kryptokoryna(zapomniałem jaka, sorka ;) )

-fauna : razbory espei 15 szt, krewetki około 15 szt

 

Zresztą i tak nikt tego nie czyta ;p ,więc macie tutaj fotki :

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

A teraz sobie możecie krzyczeć ;p i tak nic nie przestawię ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 206
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ożesz :shock: Teraz już wiem na 100000%, że jednak dużo lepiej ci jest z korzeniami, niż z kamolami. Masz talent do tego i to ogromny. Kamole ci nie wychodziły, w pewnym momencie w ogóle przestałam się wypowiadać, bo wiedziałam jak się starasz i jak jest ci ciężko osiągnąć to co chciałeś. Z korzeniem poszło ci od razu idealnie. Jedynie co, to wywaliłabym tą gałęzatkę a zamiast niej dałabym glosię. Ale to tylko taka mała sugestia, ja ci nic nie każę :P Piknie mistrzu piknie 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaed... :D Wkładam swoje usta w słowa mei, bo piękniście to ujęła (tylko se zaraz nie myśleć nie wiadomo co! :P ) Bardzo mnie "wzruszył" ten korzonek, zabarwiony na różowo :) (to dzięki świetlóweczce, prawda?) Ale kamole i tak żeś dał, jak dobrze widzę, na tej gałęzatce... :P Jak ją wywalisz, tak jak mówiła mei, to kamole też "wek"... Czy ja dobrze poczytałam, że tło to worek na śmieci? :lol: Inwencja twoja granic nie ma... A baniaczek ogólnie...? Powiem tak: jestem w proszku... normalnie miazga! :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Niestety tutaj mam dostęp tylko do takich roślinek ;), więc nic za bardzo nie poradzę. Już mam powoli w glowie małe, ale naprawdę małe przesadzanie roślinek. Zobaczymy co wtedy wyjdzie ;). Korzenie są duże ale o to mi chodziło, chce aby zarosły a jednocześnie były widoczne, aby to one nadawały cały bieg zbiornikowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się nie podoba :) Korzenie z lewej strony optycznie zmniejszają akwarium i w ogóle dziwny bardzo kolor drewna... trochę jak z porcelany ;) Wiem, że stać Cię na więcej Ahaed, obgadamy to przy piwie jak przyjedziesz. Może coś Ci spasuje z korzeni ode mnie bo leżą ostatnie sztuki w szafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podoba i to bardzo a wy to po prostu zazdrośniki jesteście :P Poza tym macie ciągle w głowach tamtą aranżację z mchem i kurczowo się tego trzymacie :roll: Ja natomiast wiem, co było inspiracją tej aranżacji i uważam, że wyszło super. Aaaa i jeszcze jedno, zbiornik jest świeży, trzeba trochę poczekać na rozrost roślin itp. Ale trzeba mieć też wyobraźnię i jej oczami zobaczyć późniejszy efekt.

 

Ahaed, nie daj się krytyce, jest super :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam niczego nie zazdroszcze ;)

I nie mam w głowie aranżacji z mchem, nawet mi ona na myśl nie przyszła, ale dzięki za przypomnienie :P

Wyobraźnię też mam dlatego uważam, że jest średnio na jeża. ;) bo z czasem 3 plan z 1 się pokryje zielenią i to w dosyć sztuczny sposób i będzie to bardziej wyglądało jak złożona kanapa z zieloną narzutą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ale wymyślacie ;p .

Ja wiedziałem od początku,że jak wyskoczę z tym "meszastym" korzeniem, to potem będę już miał przerąbane z kolejną aranżacją ;p :D.

Stan na dziś:

-kilka roślin przesadzonych

-2 koszyczki nowych doszły

-jeden korzeń out

-zrobiło mi się BW, z racji tego zmienia się także tytuł tematu

-i to tyle co sobie przypominam ;p

A teraz fotki, zbiornik oraz na życzenie kilka zdjęć krewetek ;).Sorka za jakość, obiecuję poprawę ;p :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet zbiorniki które zajmują pierwsze miejsca na Świecie nie otrzymują 100% głosów.

Nic mnie tak nie rozpier.......... dala jak Sugestie - troszkę w lewo, troszkę w prawo , miej tej roślinki , więcej tamtej . a może wywal korzenie a daj kamienie itd.............

Nie udzielam się na tym forum ale zaglądam i Ten zbiornik jest BOSKI !! Korzenie po lewej wcale nie wyglądają dziwnie :shock: - tylko naturalnie komponują się z całością aranżacji, która co by nie powiedzieć jest świetna ....... Klimat jaki udało się stworzyć Autorowi Tego zbiornika jest niepowtarzalny........

Świetny zbiornik -przyjemny w oglądaniu . Pozdrawiam .

Innym proponuje zaglądnąć w swoje Akwaria bardziej krytycznym spojrzeniem .....To Akwarium powinno być inspiracją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

kamelg: "to nie aparat robi zdjęcia.................." , więc czym robione to nie ważne ;) .

Na dniach małe grzebanko w akwarium, więc nowe fotki już za niedługo. Osprzęt się nic nie zmienił, tak samo jak i obsada. Roślinki: coś urosło a coś padło ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Stan na dziś : praktycznie nic się nie zmieniło w aranżacji. Woda jeszcze troszkę mętna po dzisiejszym grzebaniu ;). W przyszłym tygodniu dojdzie nowa pokrywa a wraz z nią dodatkowa świetlówka. Troszkę ciężko będzie wtedy utrzymać herbaciany kolor wody ale damy radę ;). A teraz kilka fotek zbiornika oraz jego mieszkańców :

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Shadow,liście stare jak świat,mają rok albo nawet dwa, "pożyczyłem" je od syna ;).Leżały nie potrzebne w pokoju na półce. Niestety mam ich tylko kilka :( . Wiem,że liście powinny być zbierane na wiosnę lub po pierwszych przymrozkach, spokojnie ;).

Michał84, ja się nie przejmuję ;) ,każdy ma swoja wizję na takie i inne akwaria. Ale to dobrze, nie zawsze muszą być same "ochy i achy" ;). A tak jak już wcześniej napisałem, nic już tam nie ruszam. Im więcej się przestawia tym gorzej to później wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...