Skocz do zawartości

Mam 4 świetlówki 24W w akwarium 112l jakie świetlówki dobrać


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 4 świetlówki 24W w akwarium 112l jakie świetlówki dobrać? Na rynku jest cała masa różnego rodzaju świetlówek o różnej długości fali i barwie światła. Jakie założyć z przodu jakie z tyłu zbiornika? Pytam osoby które mają doświadczenie w tym temacie. Dziękuje za merytoryczne odpowiedzi. Możecie podać firmę przy okazji i cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz bardzo dużo oświetlenia. Mam nadzieję, że nawozisz CO2 i intensywnie będziesz nawoził, bo nie chcę, byś miał tylko problemy z tak mocnym oświetleniem. Podejrzewam, że jeżeli zdecydowałeś się na takie rozwiązanie to planujesz zbiornik roślinny. W takim wypadku proponuję dać od przodu:

 

1. Sylvania Gro-Lux 8500K

2. Philips Aquarelle 10000K

3. Philips TLD-965/865 6500K

4. Philips Aquarelle 10000K

 

Jeżeli cenowo nie będzie pasowało to możesz zamiast aquarelli włożyć flory-glo lub jakieś inne roślinne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sylvania Gro-Lux 8500K - wybarwiająca ze szczególnym naciskiem na czerwony i niebieski

2. Philips Aquarelle 10000K - roślinna

3. Philips TLD-965/865 6500K - wybarwiająca ogólnie

4. Philips Aquarelle 10000K - roślinna

Za dużo dla roślin za mało dla oka ;) Dołożyłbym 965 za gro-luxa albo aquarella jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sylvania Gro-Lux 8500K - wybarwiająca ze szczególnym naciskiem na czerwony i niebieski

2. Philips Aquarelle 10000K - roślinna

3. Philips TLD-965/865 6500K - wybarwiająca ogólnie

4. Philips Aquarelle 10000K - roślinna

Wsadziłabym 1xAquarelle gdzieś w środek, 2x 865 i 1x 840. Ofc wszystkie Philipsa. Dlaczego tak? Ano dlatego, ze będzie naturalne, białe światło z 865, aquarelle ładnie podbarwi ryby i korzenie, 840 ładnie wybarwi zieleń roślin a i przy tych 3 rodzajach świetlówek zawsze najlepiej mi ziele rosło więc polecam z własnego doświadczenia taki właśnie mix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...