Skocz do zawartości

pomoc w obsadzie 112L


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Jestem nowy na tym forum i chcialbym poruszyc temat obsady zbiornika 112l. Wiem ze takich tematow odnośnie tego litrarzu jest sporo lecz mam nadzieje że ktoś pomoże mi z moim problemem. A polega on na tym iż planuje taką obsade:

 

6x kirysek lamparci

1+3 pielęgniczka kakadu lub 1+1 ramireza

10x neon inesa

5x otosek

 

Moje pytania:

 

1. Czy do takiej obsady moge jeszcze ewentualnie jakis gatunek dorzucic czy już jest wystarczająco tłoczno ( co do gatunku to nie mam konkretnego na myśli )?

2. Czy mógłby to być jakiś gatunek z innego biotopu np. prętnik karłowaty lub gurami mozaikowy?

3. Które z pielęgniczek lepiej trzymać w takim zestawie kakadu czy ramirezy?

4. Jakie roślinki najlepsze będa do takiej obsady ( chodzi mi jakie na tył , środek , i przód akwa ).

 

Z góry dziękuje za udzieloną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obsady to zgadzam się z wyższym postem.

 

1. Czy do takiej obsady moge jeszcze ewentualnie jakis gatunek dorzucic czy już jest wystarczająco tłoczno ( co do gatunku to nie mam konkretnego na myśli )?

2. Czy mógłby to być jakiś gatunek z innego biotopu np. prętnik karłowaty lub gurami mozaikowy?

3. Które z pielęgniczek lepiej trzymać w takim zestawie kakadu czy ramirezy?

4. Jakie roślinki najlepsze będa do takiej obsady ( chodzi mi jakie na tył , środek , i przód akwa ).

1. Raczej nie, obsada jak w powyższym poście jest ok :)

2. Patrz punkt 1

3. Ramirezy zawsze w parach a kakadu zawsze w haremie

4. Polecam mchy, rosną szybko i gęsto. Na tył to moczarka, nurzaniec amerykański. Również rogatek będzie pięknie rósł nawet w słabym świetle. No i oczywiście w akwarium nie może zabraknąć korzeniu i kokosów- właśnie an nich najlepiej urosną mchy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje 112 wyglada tak

6 głupików (2+4)

10 neonków

2 molinezje żaglopłetwe

2 skalary

5 kirysków spiżowych

2 mieczyki

2 zbrojniki ( glonojady)

narazie jest ok

6 głupików- gupików jak już; ok

10 neonków- trochę za dużo, tak z 8 powinno być

2 molinezje- co najmniej 1+2

2 skalary- za małe akwarium

5 kirysków- ok

2 mieczyki- co najmniej 1+2

2 zbrojniki- ok

 

Może byś miał tak:

 

1+5 gupik

8x neon

1+2 molinezja

5x kirysek

1+2 mieczyk

2x zbrojnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie moje 112 to

4+2 gupiki

9 neonow inessa

5 kiryskow spizowych

2+1 mieczyki ( 2 samiczki, 1 samiec oczywiscie)

2+1 molinezja zaglopletwa

2 skalary

2 zbrojniki niebieskie

wiem pewnie zaraz uslysze ze;

do skalarow za male akwarium ale narazie sa male i bede sie martwil jak urosna do obiecywanych 20cm

ze molinezje i mieczyki nie powinny byc razem ale tak doradzono mi w sklepie i narazie tak zostanie . jestem poczatkujacy i bede sie uczyl na bledach

zreszta wersji i porad odnosnie hodowli ryb jest tak duzo i czesto roznych ze zawsze znajdzie sie ktos komu cos sie nie spodoba. mysle ze moja obsada nie jest az taka tragiczna o wszelkich spostrzezeniach bede pisal. dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie moje 112 to

4+2 gupiki

9 neonow inessa

5 kiryskow spizowych

2+1 mieczyki ( 2 samiczki, 1 samiec oczywiscie)

2+1 molinezja zaglopletwa

2 skalary

2 zbrojniki niebieskie

wiem pewnie zaraz uslysze ze;

do skalarow za male akwarium ale narazie sa male i bede sie martwil jak urosna do obiecywanych 20cm

ze molinezje i mieczyki nie powinny byc razem ale tak doradzono mi w sklepie i narazie tak zostanie . jestem poczatkujacy i bede sie uczyl na bledach

zreszta wersji i porad odnosnie hodowli ryb jest tak duzo i czesto roznych ze zawsze znajdzie sie ktos komu cos sie nie spodoba. mysle ze moja obsada nie jest az taka tragiczna o wszelkich spostrzezeniach bede pisal. dziekuje

Czyli 2 liczba to samca, a 1 samice? (mała uwaga- na forach zwykle pisze się na odwrót- najpierw samce a druga liczba to samice)

 

Tylko skalary tu nie pasują. Reszta jest ok- ja uważam że bez problemu można trzymać razem mieczyki i molinezje. Dużo osób tak ma i jest ok (ja też mam je razem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeski blad juz poprawiam

2+4 gupiki

1+2 mieczyki

1+2 molinezje

oraz cala reszta

teraz juz wiem ze skalary powinny byc w wiekszym akwarium (w sklepie mi je doradzono) ale zostawie je. narazie sa malutkie jak urosna najwyzej je wydam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce założyć akwa 112 litr tylko mam pytanie bo nie chce dużych ryb tylko małe albo średnie i zależy mi żeby rybki pływały na górze na środku i na dnie

i jakie rośliny i kamyki doradźcie i jakie ozdoby myślałem o skałce hodowlanej

i ile glonojadów najlepiej jakieś małe

sprzent mam taki

akwarium z przednią szybą profilowaną 80x35x40cm (112l)

 

pokrywa profil 80X35 ABS w kolorze czarnym wraz

z oświetleniem (w komplecieT8 2x18W)

 

Filtr wewnętrzny Hailea BT-700

filtrująco - napowietrzający

napowietrzacz 2 wyloty parametrów nie znam

bo dał mi go kolega a nic na nim nie pisze

 

Grzałka z termostatem Hailea 100W

 

akwa chce założyć we wrześniu 10

akwarium powinno przyjść przyszłym tygodniu z allegro

a ile potrzebujewoda żeby można było wpuśćći rybki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od momentu urządzenia akwarium i nalania wody oraz włączenia grzałki i filtra trzeba czekać 3-4 tygodnie. Przez ten czas kup testy i mierz parametry.

Obsada to np.:

 

15x neon Innesa

1+1 pielęgnicza Ramireza

1+2 molinezja

8x kirysek

 

Roślinki to mchy, anubiasy, moczarki, nurzańce... Im więcej roślin tym lepiej ;) I urządź je tak, żeby najwyższe były z tyłu, średnie na środku a najmniejsze na 1 planie. I pamiętaj o wolnej przestrzeni do pływania dla rybek!

Kamienie kupisz w zoologicznym. Chyba, że mieszkasz na wsi- idąc na spacer spotkasz mnóstwo różnych, fajnych kamieniu, Wystarczy wyparzyć

i można dać do akwarium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...